Skrējēja Latiševa-Čudare ar personisko rekordu ieņem 9.vietu U-23 Eiropas čempionātā

Skrējēja Gunta Latiševa-Čudare ceturtdien Tallinā laboja personisko rekordu 400 metru distancē, taču ar to bija par maz, lai U-23 Eiropas čempionātā iekļūtu finālā, kur startēs astoņas labākās, liecina rīkotāju informācija. Latvijas vieglatlēte sacensības noslēdza 9.vietā.

(papildināts ar citu Latvijas sportistu rezultātiem)
Latiševa-Čudare finišu sasniedza pēc 52,60 sekundēm, kas ir par 0,16 sekundēm labāks rezultāts nekā viņas iepriekšējais personiskais rekords. Savā skrējienā Latiševa-Čudare finišēja trešā aiz vācietes Lauras Milleres (52,39) un Polijas skrējējas Martinas Dambrovskas (52,46).

Finālā iekļuva pa divām ātrākajām dalībniecēm no trim priekšsacīkšu skrējieniem, kā arī divu labāko rezultātu īpašnieces pārējo skrējēju konkurencē. Latiševa-Čudare pēc rezultāta palika pirmā aiz finālistu svītras. Startēja 20 skrējējas.

Čempionāta pirmajā dienā startēja arī lodes grūdēja Linda Ozola, kura kvalifikācijā sasniedza rezultātu 14,14 metri un ierindojās 19. vietā, neiekļūstot 12 finālistu vidū un apsteidzot četras konkurentes. Vīriešiem 100 metru skrējienā Kristaps Zūdiņš finišu priekšsacīkstēs sasniedza pēc 11,05 sekundēm un ierindojās 30. vietā 32 dalībnieku konkurencē. Pusfinālā cīņu turpinās 16 ātrākie.

Vēlāk ceturtdien Katrīna Sirmā šķēpmešanā pārvarēja kvalifikāciju un vietu 12 finālistu vidū nodrošināja ar savu sezonā labāko rezultātu 49,70 metri un 11.vietu.

Kvalifikācijā 1500 metru skrējienā savu sezonā labāko rezultātu sasniedza 17.vietu ieguvušais Uģis Jocis (3:46,21), taču finālā iekļuva 12 ātrākie. Reinis Hartmanis 10 000 metru skrējienā finišēja 18.vietā ar rezultātu 31 minūte un 14,59 sekundes.

Eiropas U-23 čempionātā Latviju pārstāv 20 sportistu. Ar izpildītu kvalifikācijas normatīvu komandā iekļuva seši sportisti - Ozola lodes  grūšanā, Sirmā šķēpa mešanā, Jānis Svens Grīva un Gatis Čakšs šķēpa mešanā, Alberts Blajs 3000 metru kavēkļu skrējienā, kā arī Latiševa-Čudare 200 metru un 400 metru skrējienā. Katrā disciplīnā bija iespēja pieteikt vēl vienu atlētu bez sasniegta normatīva, ja valstij attiecīgajā disciplīnā nav kvalificējušos sportistu. Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) valde un treneru padome tādēļ apstiprināja vēl 14 sportistu dalību čempionātā.

U-23 Eiropas čempionāts Igaunijas galvaspilsētā beigsies svētdien.