Skrējēja Bukša izcīna zelta medaļu U-23 Eiropas čempionātā 200 metru distancē

Latvijas skrējēja Sindija Bukša sestdien Zviedrijā uzvarēja U-23 Eiropas čempionātā 200 metru distancē, liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar Sindijas Bukšas teikto)
Bukša finālā finišēja pēc 23,24 sekundēm, sasniedzot savu sezonā labāko rezultātu un izšķirošo pārsvaru pār konkurentēm iegūstot pēdējos 50 metros. Sudrabu un bronzu sadalīja francūzietes Estele Rafai (23,35) un Sāra Rišāra (23,50).

Par uzvaru Bukša bija laimīga un intervijā rīkotājiem teica, ka atzīmēs panākumu ar glāzi vīna un šokolādi.

"Es gribēju sasniegt [savu] sezonas labāko rezultātu un gribēju arī personisko rekordu (23,02), bet bija vējains," rīkotāji citēja Bukšu. "Izdevās lielisks starts un ritmisks skrējiens, tad "niru" uz finiša līniju. Ir lieliski uzvarēt un arī izcīnīt uzvaru Latvijai."

Iepriekš sestdien pusfinālā Bukša ar rezultātu 23,39 sekundes bija pārliecinoši ātrākā gan savā skrējienā, gan kopvērtējumā. Bukša piektdien startēja finālā 100 metru skrējienā, kur bija septītā

Vīriešiem finālā šķēpmešanā Patriks Gailums sestdien pēdējā metienā nodrošināja 4.vietu ar rezultātu 79,81 metrs. Uzvarēja polis Ciprians Mržigluds ar pēdējā metienā sasniegtiem 84,97 metriem.

Šķēpmetēja Laine Donāne sestdien kvalificējās finālam, priekšsacīkstēs sasniedzot personisko rekordu 53,37 metri, kas viņu kvalifikācijā ierindoja 7.vietā. Finālā 400 metru barjerskrējienā iekļuva Maksims Sinčukovs, kurš sasniedza piekto rezultātu pusfinālā (50,44).

Savukārt 4x400 metru stafetē Latvijas skrējēji Iļja Petrušenko, Daniels Bambals, Valērijs Valinščikovs un Austris Karpinskis priekšsacīkstēs ieņēma 9.vietu (3:08,88) un palika pirmie aiz svītras cīņā par finālu. Līgai Vecbērza kvalifikācijā tāllēkšanā ar rezultātu 5,88 metri ieņēma 20.vietu 22 dalībnieču konkurencē un uz iekļūšanu finālā nepretendēja.

Latviju U-23 Eiropas čempionātā Jēvles pilsētā pārstāvēja 16 vieglatlēti.