Šķēpmetējus Mūzi un Čakšu nosauc par 2020.gada labākajiem vieglatlētiem

Līna Mūze un Gatis Čakšs atzīti par 2020.gada Latvijas labākajiem vieglatlētiem, trešdien vēstīts Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) tīmekļa vietnē.

Mūze 2020.gada sezonā piedalījās 12 sacensībās, 6.augustā sasniedzot savu sezonas labāko rezultātu - 63,19 metri. Septiņās sacensībās viņa šķēpu raidīja vismaz 60 metru tālumā. Pasaules 2020.gada sezonas labāko sarakstā šķēpmetējai ir 11.vieta.

Savukārt Čakšs sezonas laikā piedalījās 11 sacensībās, svinot astoņas uzvaras. Andreja Vaivada trenētais audzēknis deviņas reizes sacensības noslēdza ar rezultātu, kas labāks par 80 metriem. Turklāt augusta vidū Valsts prezidenta balvas sacensībās Ogrē sportists laboja savu personisko rekordu, kas tagad ir 84,56 metri. Pērnā gada pasaules labāko škēpmetēju sarakstos šķēpmetējam ir desmitā vieta.

LVS balsojumā ar savienības juridisko biedru, valdes un komisijas līdzdalību gada trenera titulu nopelnīja Čakša treneris Vaivads.

Ņemot vērā Covid-19 dēļ neviennozīmīgo sacensību sezonu, balsojums notika trīs, nevis vairāk kategorijās, kā bija ierasts līdz šim.

Jaunums ir nominācija "Gada fotogrāfija". Pēc vairāk nekā 30 pieteikumu saņemšanas skatītāju vērtējumam tika nodotas piecas finālistu fotogrāfijas. Balsojumā par gada fotogrāfiju atzīts Edgara Zviedrāna darbs "Lieliskais četrinieks - roku rokā ar skaistumu, spēku, prātu un draudzību".

Apbalvojumi nomināciju uzvarētājiem tiks pasniegti, kad epidemioloģiskā situācija valstī būs stabilizējusies.

2019.gadā par labākajiem Latvijas vieglatlētiem tika atzīti daudzcīņniece Laura Ikauniece un šķēpmetējs Rolands Štrobinders.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti