Šķēpmetēju Lūsi zibenīgā ceremonijā uzņem IAAF Slavas zālē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas šķēpmešanas slavenību Jāni Lūsi piektdien Monako uzņēma Starptautiskās vieglatlētikas federācijas (IAAF) Slavas zālē, taču ceremonija noritēja ļoti ātri, vienlaicīgi pateicoties visām pagodinātajām senāko dienu zvaigznēm. Pasākuma kulminācija bija IAAF balvu pasniegšana gada labākajiem vieglatlētiem Reno Lavilenī un Valērijai Adamsai.

"Chapiteau de Fontvieille" cirka teltī notikušajā pasākumā uz skatuves pa vienam uzaicināja uzņemšanai Slavas zālē nominētos veterānus. Līdzās Lūsim bija Vācijas sprintere Marita Koha un tāllēcēja Heike Drekslere, Somijas skrējējs Lase Virens un soļotājs Roberts Koržeņevskis no Polijas, kā arī Marokas skrējējs Hišāms el Gerūdžs. Visi apbalvotie pulcējās vienkopus un saņēma statuetes, kā arī pateicību par ieguldījumu vieglatlētikā, bet vārds uzrunai viņiem pāris minūtes ilgušajā vakara epizodē netika dots.

Uzņemšanai Slavas zālē nominēja 12 vieglatlētus, no kuriem seši jau ir aizsaulē. Stundu ilgušajā pasākumā pasniedza arī vairākus citus apbalvojumus, tostarp gada labākajiem veterāniem, treneriem, uzlecošajām zvaigznēm un žurnālistiem. Balvu par vieglatlētikai veltītu karjeru saņēma Lietuvas diska metējs Virgīlijs Alekna.

Stundu ilgušajā pasākumā ilgāka izvērsās gada labāko vieglatlētu sveikšana. Vīriešu konkurencē par uzvarētāju atzina Francijas kārtslēcēju Lavilenī, bet sievietēm visaugstāk novērtēja Jaunzēlandes lodes grūdēju Adamsu.

Lavilenī šogad trešo reizi uzvarēja Eiropas čempionātā un februārī laboja Sergejam Bubkam 21 gadu piederējušo pasaules rekordu telpās, veicot 6,16 metru augstumu. Savukārt divkārtējā olimpiskā čempione Adamsa šogad kļuva par Britu Sadraudzības spēļu uzvarētāju un pasaules čempioni telpās.

Jau vēstīts, ka par aizvadītā gadsimta izcilāko šķēpmetēju atzītais Lūsis ir pirmais Latvijas vieglatlēts, kas iekļauts IAAF Slavas zālē. Viņš ir arī vienīgais Latvijas sportists, kam izdevies izcīnīt visu trīs kalumu olimpiskās medaļas - bronzu 1964.gadā Tokijā, olimpisko zeltu 1968.gadā Mehiko un sudrabu pēc četriem gadiem Minhenē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti