Šķēpmetējs Sirmais iegūst bronzas godalgu pasaules universiādē

Šķēpmetējs Zigismunds Sirmais piektdien ar savu sezonā labāko rezultātu pasaules universiādē Dienvidkorejā izcīnīja bronzas medaļu, liecina organizatoru informācija. Startējot 12 dalībnieku finālā, 80 metru robežu Sirmajam gan neizdevās sasniegt, tomēr viņš nodrošināja Latvijas delegācijā pirmo godalgu.

(papildināts ar Latvijas volejbolistu zaudējumu)
Labāko rezultātu Sirmais sasniedza jau pirmajā mēģinājumā, kad viņa raidītais šķēps aizlidoja 79,37 metrus tālu. Nākamajos piecos mēģinājumos Sirmajam rezultātu neizdevās uzlabot, tomēr vietu pirmajā trijniekā viņš nosargāja. Ceturtās vietas ieguvēju Taivānas sportistu Čenu Čaocuņu Sirmais apsteidza par diviem centimetriem.

Par universiādes čempionu kļuva igaunis Tanels Lānmē ar rezultātu 81,71 metrs, savukārt Taivānas šķēpraidis Huans Šifens sasniedza 81,27 metrus un kļuva par sudraba medaļnieku. Pasaules čempionāta kvalifikācijas normatīvs ir 82 metri, bet Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm var kvalificēties ar 83 metru tālu metienu.

Zaudējumu pusfinālā par 5.vietu cieta Latvijas volejbolisti, kas ar 0:3 (22:25, 23:25, 22:25) piekāpās Japānas studentiem. Finālā par 7.vietu Latvijas pretinieki būs čīlieši.

Jau vēstīts, ka šķēpmetēja Līna Mūze sieviešu konkurencē piektdien sasniedza trešo labāko rezultātu kvalifikācijā (55,87 metri) un iekļuva svētdien paredzētajā finālā. Finālā trīssoļlēkšanā iekļuva Madara Apine, bet pusfinālu 800 metru skrējienā sasniedza Renārs Stepiņš un Pauls Ārents.

Peldēšanā Uvis Kalniņš 400 metru kompleksajā distancē ieņēma 15.vietu un neiekļuva astoņu finālistu vidū. Latvijas stafetes komanda - Ģirts Feldbergs, Nikolajs Maskaļenko, Kristofers Pone un Uvis Kalniņš - ierindojās 20.vietā 4x100 metru kompleksajā peldējumā.

Rojs Razums šaušanā ar pneimatisko pistoli 10 metru distancē kvalifikācijā ierindojās 44.vietā, taekvondo Jānis Cauņa svara kategorijā līdz 80 kilogramiem izstājās 1/16 finālā, savukārt svarā līdz 58 kilogramiem Sandris Radziņš astotdaļfinālā tika bez cīņas.

Pasaules universiāde Gvandžu pilsētā risināsies līdz 14. jūlijam, un sacensībām ir pieteikti 170 valstu sportisti. Latvijas studenti piedalās 10 sporta veidos - airēšanā, džudo, galda tenisā, loka šaušanā, mākslas vingrošanā, peldēšanā, šaušanā, taekvondo, vieglatlētikā un volejbolā.

Latvijas komandā ir  sportisti ir no dažādām augstskolām – Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Liepājas Universitātes, Latvijas Sporta pedagoģijas augstskolas, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas, Ventspils Augstskolas, Ekonomikas un kultūras augstskolas, Banku augstskolas, Valsts robežsardzes koledžas un vairākām ārvalstu universitātēm.