Šķēpmetējs Čakšs: Pasaules un Eiropas čempionāts vienā sezonā mazinās stresu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas šķēpmetējs Gatis Čakšs ir apmierināts ar gatavošanās gaitu jaunajam sacensību gadam un sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka priecājas par pasaules un Eiropas čempionāta norisi vienā sezonā. Ja ir tikai vienas galvenās sacensības, tas lielās atbildības dēļ sportistam rada lielāku satraukumu, bet divas augstākā līmeņa sacīkstes mazinās stresu. 

Čakšs nule kā ir atgriezies Latvijā no treniņnometnes Spānijā, kur viss izdevies, kā iecerēts. Čakšs pat uzskata, ka aizvadīja labākos treniņus, kādi jelkad bijuši, jo nometnē viss bija lieliski arī ar sportu tieši nesaistītās lietās. Tas savukārt nodrošināja psiholoģisko stabilitāti, lai koncentrētos kvalitatīvam treniņu darbam. Gatis pēc atgriešanās Latvijā turpina trenēties, un gatavošanos netraucē savainojumi vai kādi veselības sarežģījumi. 

Gatis Čakšs par gatavošanos jaunajai sezonai
00:00 / 07:18
Lejuplādēt

Šķēpmetējs vēl nav iegājis pilnā sacensību režīmā, bet Gatis saskata, ka ir sasniedzis ļoti labu formu. Tā gan vēl nav maksimāla, jo galvenais sezonas mērķis ir pasaules čempionāts, kas jūlija vidū sāksies Jūdžinā, ASV. Savukārt augusta vidū Vācijas pilsētā Minhenē notiks Eiropas čempionāts.

Treniņnometnē Čakšs lielāko vērību pievērsa šķēpmešanas tehnikas pilnveidošanai, bet sacensību sezonu viņš labprāt sāktu 13. maijā Dohā, ja būs iespēja pieteikties startam Dimanta līgā. Ja dalība pirmajā Dimanta līgas posmā izpaliks, Čakšs, visticamāk, sezonu atklās 15. maijā sacensībās Vācijā. Savukārt 2. jūnijā viņš vēlas startēt sacensībās Austrijā, kur sasniedza savu personīgo rekordu. 

Sezonas svarīgāko startu gaidās Gatim vēl jāizpilda pasaules un Eiropas čempionāta atlases normatīvs, bet gan sportists, gan viņa treneris tic, ka tas ir izpildāms uzdevums. Pirmais un galvenais sezonas mērķis Čakšam ir pasaules čempionāts, bet viņš priecāsies arī par iespēju startēt Eiropas čempionātā, jo lielākās sacensības ir kā svētki, kur parādīt ieguldītā darba atdevi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti