Šķēpmetēji Gailums un Štrobinders iekļūst Eiropas čempionāta finālā

Patriks Gailums un Rolands Štrobinders piektdien Eiropas čempionātā vieglatlētikā Minhenes olimpiskajā stadionā kvalifikācijas sacensībās šķēpa mešanā nodrošināja dalību finālā. Ārpus 12 finālistu duča palika Gatis Čakšs. 

Kvalifikācijas kopvērtējumā Gailums ar rezultātu 77,55 metri ieņēma 8. vietu, bet Štrobinders sasniedza 77,33 metrus, kas viņam ļāva noslēgt pirmo desmitnieku. Čakšs ar rezultātu 74,63 metri ierindojās 17. vietā.

Labāko rezultātu sasniedza čehs Jakubs Valdlejhs – 81,81 metrs, taču neviens dalībnieks netika tuvu kvalifikācijas normatīvam, kas bija noteikts 83,50 metri. Tādēļ 12 finālistus noteica tikai pēc rezultātu ranga.

Gailums un Štrobinders startēja pirmajā kvalifikācijas grupā, kur ieņēma attiecīgi 3. vietu un 5. vietu, saglabājot cerības uz vietu finālā. Pirmajā grupā neviens nesasniedza pat 80 metrus, labāko rezultātu – 79,27 metri – uzrādot čeham Viteslavam Veselijam. 

Patrika Gailuma labākais metiens 

Jau pirmajā metienā Gailums sasniedza 77,55 metrus, bet Štrobindera raidītais šķēps aizlidoja 77,33 metrus.

Rolanda Štrobindera labākais metiens 

Otrajā metienā ne Štrobinders, ne Gailums pie ieskaitīta rezultāta netika. Trešais mēģinājums Štrobinderam bija pieticīgāks ar rezultātu 75,54 metri, un Gailumam arī pēdējais metiens nebija labākais, sasniedzot 77,02 metrus.

Gata Čakša trešais metiens 

Čakšs startēja otrajā grupā un vienīgajā viņam ieskaitītajā metienā rezultāts bija 74,63 metri. Pirmajā un trešajā metienā Čakšs palika bez rezultāta. Trešajā metienā Čakša šķēps aizlidoja tikko pāri 70 metru atzīmei un viņš pārkāpa pāri sektora līnijai, lai rezultātu nemērītu. Sezonu iepriekš Čakšam sarežģīja slimība, kuras dēļ viņš nestartēja pasaules čempionātā.

Fināls šķēpmešanā vīriešiem būs čempionāta noslēgumā svētdien. Latviju sestdien vēl pārstāvēs Raivo Saulgriezis 20 kilometru soļojumā, kā arī šķēpmešanas finālā startēs Madara Palameika un Līna Mūze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti