Šķēpmetējas Palameika un Mūze iekļūst Eiropas čempionāta finālā

Latvijas rekordiste Madara Palameika ceturtdien Minhenē, Vācijā, ar savu sezonā labāko rezultātu Eiropas čempionātā kvalifikācijas sacensībās nodrošināja dalību finālā, kur mazāk veiksmīgs sniegums neliedza vietu arī otrai Latvijas šķēpmetējai Līnai Mūzei.

(papildināts ar Madaras Palameikas teikto)
Kvalifikācijas kopvērtējumā Palameika bija ceturtais labākais rezultāts, savukārt Mūze sestdien paredzētajā finālā iekļuva ar iegūtu 10.vietu. Finālā startēs 12 šķēpmetējas. 

Palameika startu otrajā kvalifikācijas grupā sāka ar 54,18 metrus tālu metienu, toties otrajā mēģinājumā ar sezonā labāko rezultātu - 60,56 metriem - praktiski nodrošināja dalību finālā.

Madaras Palameikas otrais metiens 

Trešajā metienā Palameikas rezultāts bija 57,96 metri, bet tas vairs nebija izšķiroši cīņā par finālu.

Pēc drošās iekļūšanas finālā no Madaras intervijā Latvijas Televīzijā staroja pārliecība par sevi, un šķēpmetēja bija gandarīta, ka izdevās iepriecināt gan sevi, gan līdzjutējus un treneri, kurš bija vīlies pēc neveiksmīgā pirmā metiena. Palameikai pēc neveiksmīgā sākuma uzreiz bijis skaidrs, kas jāizlabo jaudīgāka rezultāta sasniegšanai, un otrajā mēģinājumā tas arī izdevās. 

"Klusībā [saucu] lido, lido, lido, lai [šķēps] aizlidotu tālāk," otro metienu raksturoja Palameika. 

Saruna ar Madaru Palameiku 

Madara uzsvēra, ka startēja ar pārliecību par sevi un uzstādījumu baudīt sacensības, tādēļ arī pēc neveiksmīgā pirmā metiena nezaudēja ticību sev. Vietu finālistu ducī varēja nodrošināt pat ar pieticīgu rezultātu 57,40 metri, tomēr Madara uzskata, ka patieso spēku samēru parādīs fināls, kur rezultāti varētu būt augstāki. 

Mūze pirmajā kvalifikācijas grupā ieguva 5.vietu, bet kvalifikācijas normatīvu sacensību noslēgumā sasniedza tikai divas sportistes - lietuviete Līveta Jasiūnaite un Grieķijas šķēpmetēja Elina Cengko. Labākais rezultāts bija Jasūnaitei - 61,85 metri.

Līnas Mūzes pirmais metiens 

Kvalifikāciju Mūze sāka ar sasniegtiem 56,60 metriem pirmajā mēģinājumā. 

Līnas Mūzes otrais metiens 

Otrais no trim metieniem Līnai izdevās par septiņiem centimetriem tālāks.

Līnas Mūzes trešais metiens 

Vistālākais bija trešais metiens, tomēr sasniegtie 57,69 metri viņai nebūt vēl negarantēja dalību 12 dalībnieču finālā, lai gan cerības saglabājās. 

Saruna ar Līnu Mūzi 

Mūze pēc sacensībām emocionālā intervijā Latvijas Televīzijā nobirdināja pa asarai un atzina, ka veltas bija cerības uzveikt savu bubuli Eiropas čempionātā. Jūlijā pasaules čempionātā Līna iekļuva sešiniekā, bet kontinenta meistarsacīkstēs viņai pēc 2012.gadā sasniegtās 10. pozīcijas ne reizi nebija izdevies tikt finālā. 

"Žēl, ka šajā cīņā visu laiku jāzaudē. Tas nav tas, uz ko esmu spējīga," sacīja Mūze.

Tikšana finālā ar rezultātu zem 58 metriem būtu liela dāvana, bet īsti nav pamata uz to cerēt, vēl pirms nākamās kvalifikācijas grupas starta rezumēja Mūze. 

Kvalifikācijas normatīvs iekļūšanai finālā bija 61 metrs, bet pietika arī ar pieticīgāku rezultātu, jo finālā sestdien dalība jebkurā gadījumā tika garantēta 12 šķēpmetējām. Mūze jūlijā ar iegūtu 6.vietu bija labākā Eiropas šķēpmetēja pasaules čempionātā un viņai sezonā augstākais rezultāts ir 62,88 metri, turpretim Latvijas rekordistei Palameikai sezonā vēl nebija izdevies sasniegt 60 metrus.

Sešus medaļu komplektus ceturtdien sadalīs sacensību vakara sesijā 1500 metru skrējienā, augstlēkšanā un vesera mešanā vīriešiem, kā arī 5000 metru distancē un tāllēkšanā sievietēm. Dāmas noskaidros medaļu sadalījumu arī septiņcīņas sacensību noslēgumā. 

Eiropas čempionāts noslēgsies svētdien, 21. augustā. Latvija vēl būs pārstāvēta šķēpmešanā vīriešiem un soļošanā. Šķēpmešanā priekšsacīkstēs vīriešiem piektdien gatavojas startēt Patriks Gailums, Rolands Štrobinders un Gatis Čakšs, savukārt Raivo Saulgriezim starts 20 kilometru soļojumā plānots sestdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti