Šķēpmetēja Ozoliņa-Kovala ar personisko rekordu uzvar «Rīgas kausu» izcīņā (papildināts)

Sinta Ozoliņa-Kovala ceturtdien "Daugavas" stadionā ar jaunu personisko rekordu uzvarēja "Rīgas kausu" sacensībās šķēpmešanā sievietēm. Ozoliņa-Kovala pirmajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 64,38 metrus tālu, kas tikai par 13 centimetriem atpaliek no Madarai Palameikai piederošā Latvijas rekorda.

(papildināts pēc sacensību noslēguma)
Arī nākamajos divos mēģinājumos Ozoliņa-Kovala šķēpu raidīja tālāk par 60 metriem (62,52 un 60,54), bet pēdējā sestajā metienā viņa šķēpu raidīja 64,07 metrus. Sacensību uzvarētāja izpildīja pasaules čempionāta (PČ) A normatīvu, kas ir 62 metri, kā arī uzstādīja "Rīgas kausa" sacensību rekordu. Ozoliņa-Kovala bija vienīgā pašmāju sportiste, kas izcīnīja "Rīgas kausu".

Vīriešiem par "Rīgas kausa" ieguvēju šķēpa mešanā kļuva Romans Avramenko no Ukrainas, apsteidzot labāko Latvijas šķēpraidi Vadimu Vasiļevski. Kārtslēkšanā "Rīgas kausu" nopelnīja brits Lūks Katss, bet 400 metru barjerskrējienā ātrākais bija Krievijas vieglatlēts Ivans Šablujevs. Savukārt sievietēm galvenās trofejas ieguva arī baltkrieviete Svetlana Kudiliča 3000 metru kavēkļu skrējienā un ASV sprintere Kleo van Burena 200 metru distancē.

Šķēpmešanā sievietēm otrā palika Viktorija Sudaruškina no Krievijas, kuras rezultāts bija 60,60 metri, bet trešo vietu ieņēma Ukrainas šķēpmetēja Anna Hacko ar 59,46 metrus tālu metienu. Tūlīt aiz goda pjedestāla palika Līna Mūze, kuras labākais metiens bija 58,59 metri.

Savukārt vīriešiem Avramenko pēdējā mēģinājumā šķēpu meta 84,10 metrus tālu. Līdz tam līderis bija Vasiļevskis, kurš pēdējā metienā uzlaboja savu rezultātu līdz 82,79 metriem, tomēr panākt ukraini nespēja un palika otrais. Trešo vietu ar 80,68 metrus tālu metienu izcīnīja jaunais šķēpraidis Rolands Štrobinders. Tālāk par 80 metriem pīķi raidīja arī Ainars Kovals (80,38) un Zigismunds Sirmais (80,13), kuri ieņēma attiecīgi ceturto un piekto vietu.

Pie godalgotām vietām tika arī citi Latvijas vieglatlēti. Kārtslēkšanā vīriešiem otro vietu izcīnīja Mareks Ārents, kurš pārlēca 5,21 metrus. Uzvarēja Katss ar rezultātu 5,36 metri.

Latvijas rekordiste 3000 metru kavēkļu skrējienā Poļina Jeļizarova finišēja otrā aiz Kudiličas. Jeļizarovas rezultāts bija deviņas minūtes un 56,91 sekundes, bet uzvarētāja bija par 8,23 sekundēm ātrāka.

400 metru skrējienā sievietēm pirmā finišēja Žitka Bartoničkova no Čehijas, kura finišēja pēc 53,98 sekundēm, bet otrā bija Latvijas skrējēja Gunta Latiševa-Čudare ar rezultātu 54,81 sekundes.

100 metru skrējienā panākumu guva Džošs Svarejs no Lielbritānijas, kurš distanci veica 10,30 sekundēs, bet trešais bija Elvijs Misāns ar rezultātu 10,46 sekundes. Latvijas rekordists šajā distancē Ronalds Arājs nestartēja. Kā aģentūru BNS informēja sacensību rīkotāji, viņš savu dalību sacensībās atsauca savainojuma dēļ.

Sievietēm 100 metros uzvarēja amerikāniete Kleo van Burena ar rezultātu 11,50 sekundes. Viņa bija ātrākā arī 200 metros, kur finišēja pēc 23,75 sekundēm. Ceturto vietu ieņēma daudzcīņniece Laura Ikauniece ar rezultātu 24,63 sekundes. Vīriešiem 200 metros ātrākais bija Karols Zaļevskis no Polijas (20,71), bet Misāns palika septītais (21,31).

Augstlēkšanā vīriešiem uzvarēja Dmitrijs Semjonovs no Krievijas, kurš pārlēca 2,21 metru augstumā novietotu latiņu, bet dalītu trešo vietu ar 2,08 metriem ieņēma Normunds Pūpols.

Lodes grūšanā vīriešiem uzvaru svinēja Dilans Ārmstrongs no Kanādas, kurš uzstādīja jaunu "Rīgas kausu" sacensību rekordu. Ārmstrongs, kurš pērn olimpiskajās spēlēs Londonā izcīnīja 5. vietu, uzvaru guva ar 20,67 metrus tālu grūdienu, šo rezultātu sasniedzot pēdējā sestajā mēģinājumā. Otrais ar 19,60 metriem palika Leifs Arheniuss no Zviedrijas. No Latvijas lodes grūdējiem labākais bija Arnis Žviriņš, kurš ieņēma 10. vietu ar 16,12 metriem. Labākais Latvijas lodes grūdējs Māris Urtāns sacensībās traumas dēļ nestartēja.

800 metru skrējienā vīriešiem pārliecinoši uzvarēja kubietis Žeimers Lopess ar rezultātu viena minūte un 46,90 sekundes, bet trešais bija Pauls Ārents ar rezultātu 1:48,74. Savukārt 400 metru barjerskrējienā vīriešiem Šablujevs palika nepārspēts ar rezultātu 51,24 sekundes, bet ceturto vietu ieņēma Latvijas skrējējs Vladislavs Prosmickis - 52,57.

Trīssoļlēkšanā vīriešiem uzvarēja Viktors Jastrebovs no Ukrainas ar 16,59 metriem, bet piektais bija Latvijas sportists Pāvels Kovaļovs (15,06). Augstlēkšanā sievietēm nepārspēta palika Justina Kaspržicka no Polijas (1,92), bet piekto vietu ieņēma mājiniece Undīne Dindune (1,79).

Visbeidzot, 4x100 metru stafetē, kurā startēja dažādu sporta veidu Latvijas sportistu sastādītās komandas, kā jau tas pienāktos uzvarēja Latvijas vieglatlētikas junioru kvartets, aiz sevis atstājot bobslejistus un basketbolistus.

"Rīgas kausus" izcīnīja sešās disciplīnās – šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, 200 metru skrējienā sievietēm, 400 metru barjerskrējienā un kārtslēkšanā vīriešiem, kā arī 3000 metru kavēkļu skrējienā sievietēm. Sacensības notika 15 disciplīnās. "Rīgas kausos" startēja 25 valstu sportisti. "Rīgas kausu" izcīņa šogad ir saņēmusi Eiropas vieglatlētikas asociācijas (EAA) klasikas sacensību statusu, kas paredz noteiktus pasākuma programmas standartus un budžetu, taču tajā pašā laikā vairo notikuma atpazīstamību un piesaista sportistus.