Šķēpmešana būs īpašā godā Valsts prezidenta balvas izcīņā

Valsts Prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā nedēļas nogalē Jāņa Daliņa stadionā Valmierā īpaša loma būs šķēpmešanai, kur startēs lielākā daļa spēcīgāko Latvijas sportistu, otrdien informēja pasākuma organizatori. Sacensību atklāšanā izcilākie šķēpmetēji un jaunie talanti piedalīsies īpašā ceremonijā, kuras saturu rīkotāji vēl nevēlējās atklāt, aicinot līdzjutējus pašiem to noskatīties.

Par Baltijas valstu mačsacīksti pārtapušajā Valsts prezidenta balvas izcīņā mājiniekus šķēpmešanā sievietēm pārstāvēs Madara Palameika, Sinta Ozoliņa-Kovala un Līna Mūze. Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis pastāstīja, ka komandas ieskaitē startēs divas sportistes. Kura šķēpmetēja startēs individuāli, vēl nav nolemts, taču Zālītis pieļāva iespēju, ka tā varētu būt Mūze. Savukārt vīriešiem šķēpu metīs Vadims Vasiļevskis, Rolands Štrobinders un Ainārs Kovals. Nestartēs U-23 Eiropas čempions Zigismunds Sirmais, kurš nedēļas nogalē dosies uz Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Dimantas līgas sacensībām Monako.

Pēc Valsts prezidenta balvas izcīņas formāta maiņas sacensībās ik gadu īpaša uzmanība tiek veltīta kādam notikumam vai disciplīnai. Šogad par vadošo notikumu izvēlēta šķēpmešanas disciplīna, kurā Zālītis cer uz sešu Latvijas sportistu startu augustā Maskavā paredzētajā pasaules čempionātā. Kvalifikācijas normatīvu izpildīšanu Zālītis nosauca par sportistu mērķi Valsts prezidenta balvas izcīņā, taču nopelnīt ceļazīmi uz Maskavu varēs arī pēc nedēļas Latvijas čempionātā Jēkabpilī.

Zālītis uzskata Latviju par favorīti Valsts prezidenta balvas izcīņā, jo Eiropas komandu čempionātā rezultāti bija labāki nekā Lietuvai un Igaunijai. Par Lietuvas un Igaunijas delegāciju sastāvu organizatoriem precīzas informācijas vēl nav, taču LVS prezidents rēķinās, ka atbrauks sportisti, kas kvalificējušies pasaules čempionātam. Sacensību jauno formātu un starptautisko statusu Zālītis uzskata par veicinošu augstākam sportiskajam līmenim. Dalībniekus motivēs arī balvu fonds, jo labākie atkarībā no rezultāta varēs nopelnīt līdz 1500 eiro.

Latvijas spēcīgākie sportisti startēs ne tikai šķēpmešanā. Pasaules universiādē sudraba medaļu daudzcīņā ieguvusī Laura Ikauniece skries 100 metrus un 100 metru distanci ar barjerām. Iespējams, viņa piedalīsies arī stafetē, taču Ikauniecei būs iespēja pašai izvēlēties, cik daudzās disciplīnās piedalīties, lai netraucētu labi sagatavoties pasaules čempionātam, paskaidroja Zālītis.

Tāllēkšanā vīriešiem Zālītis cer uz valsts rekordu, kas ļautu kādam Latvijas sportistam disciplīnā izcīnīt tiesības piedalīties pasaules čempionātā. Tāllēcēju vidū Valmierā būs Elvijs Misāns, Jānis Leitis un Dairis Rinčs, bet sievietēm startēs Māra Grīva un Santa Matule. Pēc ilgākas pauzes sacensībās gaidīs atgriežamies daudzcīņnieci Aigu Grabusti, kurai paredzēts starts lodes grūšanā. Startēs arī spēcīgi soļotāji, veseri metīs Igors Sokolovs, bet Mareks Ārents cīnīsies par labu rezultātu kārtslēkšanā. Pasaules čempionāta normatīvu pretendēs izpildīt Dmitrijs Jurkevičs 800 metru un 1500 metru skrējienā.

Vasiļevskis pastāstīja, ka mazāku vērību pievērš sacensību formātam, jo sev izvirzījis mērķi Valmierā kvalificēties pasaules čempionātam. Vasiļevskis cer, ka viņam būs veiksmīgas sacensības, kurās divreiz jau izdevies uzvarēt. Vasiļevskis tieksies sasniegt kvalifikācijas A normatīvu, kas ir 83,50 metri. Arī piecās Valsts prezidenta balvas izcīņas jau startējusī Mūze par mērķi izvirzījusi A normatīva sasniegšanu. U-23 Eiropas čempionātā uzvarējusī sportiste pastāstīja, ka cer ielēkt pēdējā vagonā vilcienā uz Maskavu, līdzīgi kā pirms gada pēdējā brīdī kvalificējās Londonas olimpiskajām spēlēm.

Rīkotāji plāno, ka pirms sacensību atklāšanas Valmierā ieradīsies Valsts prezidents Andris Bērziņš. Valmieras domes priekšsēdētājs Inesis Boķis pastāstīja, ka Valsts prezidents noliks ziedus pie Daliņa pieminekļa, bet vēlāk piedalīsies sacensību atklāšanas ceremonijā.

Organizatori Valsts prezidenta balvas izcīņu uzskata par būtisku sastāvdaļu pasākumā "Valmiera Active”, kas risinās nedēļas nogalē. Interesenti varēs iepazīt un izmēģināt dažādus jaunus sporta veidus, kā arī iesaistīties kādā no jau tradicionālajiem sporta veidiem. "Valmiera Active" pasākumi notiks Jāņa Daliņa stadiona sporta laukumos, mazajā pļavā pie stadiona, kā arī lielajā Dīvaliņa pļavā. Sacensības notiks gan basketbolā, florbolā un regbijā, gan mazāk pazīstamos un netradicionālos sporta veidos, piemēram, spīdmintonā, velo polo, BMX augstlēkšanā, nūjošanā un citās veselībai draudzīgās nodarbībās. Organizatori plāno, ka divas dienas darbosies apmēram 20 sportisku punktu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti