Sievietes vieglatlētikā panāk tiesības sacensties arī 50 kilometru soļošanā

Sievietēm turpmāk būs iespēja startēt arī 50 kilometru soļošanā - pēdējā atlikušajā vieglatlētikas disciplīnā, kur vēl arvien par medaļām cīnījās tikai vīrieši, liecina Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) pirmdien publicētā informācija.

Ar IAAF padomes lēmumu sievietes kopā ar vīriešiem varēs startēt pasaules komandu soļošanas čempionātā 7. un 8.maijā Romā, kur 50 kilometru distancē abiem dzimumiem būs vienota ieskaite. Tiesības startēt kopējā ieskaitē paliks spēkā, līdz IAAF ieviesīs atsevišķas sacensības 50 kilometros sievietēm.

IAAF vairākās pēdējās desmitgadēs papildināja sieviešu sacensību programmu gan ar maratonskrējienu, gan kārtslēkšanu un vesera mešanu. IAAF prezidents Sebastjans Ko uzsvēra, ka lēmums par soļošanas sacensību paplašināšanu sievietēm ir viens no pēdējiem svarīgajiem soļiem vienādu sacensību iespēju nodrošināšanai abiem dzimumiem.

Tiesa, augustā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs 20 kilometru soļojumā medaļas sadalīs gan vīrieši, gan sievietes, bet 50 kilometros sacensību dāmām nebūs. IAAF paskaidroja, ka nerīko olimpiskās spēles, tādēļ pieņemtās izmaiņas uz tām neattiecas. 

Pirmās sacensības sievietēm 50 kilometru soļošanā notika pērn maijā Čīlē, un pēc sacīkstēm to dalībniece amerikāniete Erina Teilore-Talkota vērsās IAAF ar aicinājumu nodrošināt sievietēm vienlīdzīgas iespējas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti