Serjogins un Marhele ātrākie no mājiniekiem pusmaratonā, Rīgā pirmie finišē afrikāņi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dmitrijs Serjogins svētdien "Rimi" Rīgas maratonā sasniedza 8.vietu un pusmaratona distancē bija ātrākais no pašmāju dalībniekiem, bet visas godalgotās vietas ieguva Āfrikas valstu skrējēji, liecina rīkotāju informācija. Arī sievietēm ātrākā Latvijas skrējēja Ilona Marhele ieguva 8.vietu.

(papildināts ar sieviešu rezultātiem)
Serjogins finišu sasniedza pēc stundas, piecām minūtēm un 15 sekundēm, tādējādi atpaliekot no sev un Valērijam Žolnerovičam piederošā Latvijas rekorda (1.04:43).

Uzvarēja etiopietis Abate Sikijass Misganavs, finišējot pēc stundas un 30 sekundēm, kas ir Rīgas maratona rekords pusmaratona distancē. Uzvarētājam četras sekundes zaudēja Šadraks Kiminings Korirs, bet trešais mērķa līniju šķērsoja vēl viens Kenijas skrējējs Simons Kiruti Mutoni divas minūtes pēc uzvarētāja.

Pirmo desmitnieku noslēdza Jānis Višķers (1.07:59).

Intervijas ar Dmitriju Serjoginu un Jāni Višķeru 

Serjogins pēc finiša intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka ar rezultātu nav apmierināts un vēlējās noskriet ātrāk, taču piebilda, ka apstākļi brāzmainajā vējā bija rekorda sasniegšanai izaicinoši. Savukārt Višķers trasi raksturoja kā ātru un uzsvēra, ka svarīgākais bija to iepazīt pirms nākamgad Rīgā paredzētā pasaules čempionāta skriešanā.

Rīgas maratona līdzšinējais pusmaratona distances rekords (1.05:04) kopš 2017. gada piederēja kenijietim Robertam Kimaru.

Sievietēm uzvarētāja Kenijas sportiste Beatrise Čepka Mutaja, finišējot pēc stundas, deviņām minūtēm un 12 sekundēm, pārspējot Jeļenas Prokopčukas desmitgadīgo Rīgas pusmaratona rekordu (1.10:27). Trijniekā iekļuva arī etiopiete Alemadisa Ejaju Sisaja (1.09:32) un uzvarētājas tautiete Veronika Ndžeri Maina (1.10:51).

Intervija ar Ilonu Marheli 

Marhele mērķa līniju šķērsoja pēc stundas, 21 minūtes un vienas sekundes. Viņa intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka gribēja finišēt ātrāk nekā stundā un 20 minūtēs, tomēr savu rezultātu nosauca par labu attiecīgajiem apstākļiem, kādos notika skrējiens.

Pusmaratona skrējiens risinājās kā viens no "Rimi" Rīgas maratona pasākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti