Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Basketbolisti Pasečņiks un Bertāns iejutušies Vašingtonā

Savainojums piebremzē Ikaunieces gatavošanos olimpiskajai sezonai

Savainojums sarežģī vieglatlētes Ikaunieces gatavošanos olimpiskajai sezonai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aizvadītā gada Latvijas labākā vieglatlēte Laura Ikauniece jau pērn kvalificējās Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet gatavošanās četrgades nozīmīgākajām sacensībām viņai sarežģījusies kājas savainojuma dēļ. Daudzcīņniece pirmdien Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka arvien tiecas uz olimpisko mērķi, tomēr treniņu procesā ārstēšanās dēļ jārēķinās ar ievērojamām izmaiņām.

Pašlaik Ikauniece slodzi ir piebremzējusi ceļgala dēļ un neslēpj, ka veselības stāvoklis daudz ko maina treniņos, ja nav iespējams skriet un lēkt, lai gan tas būtu vajadzīgs. Likstas ar ceļgalu Ikauniecei sākās decembrī tieši pirms treniņnometnes.

Pašlaik Laurai ir noteikts laiks, kad viņai veiks nākamo magnētisko rezonansi. Tad arī kļūs zināma turpmākā treniņu dienaskārtība. Ikauniece pastāstīja, ka pašlaik mēģina uztrenēt to, kas ir iespējams.

Vieglatlēte pašlaik nostiprina muskuļus, lai samazinātu traumu risku, kad beidzot varēs trenēties ar lielu slodzi.

Laura pārliecinājusies, ka ir pieaudzējusi spēku, un lodes grūšanas disciplīna viņai sagādā mazāk grūtību nekā iepriekš. Toties skriešanas un lēkšanas treniņos Ikauniecei pretēji vēlamajam pašlaik ir pauze. Sportiste pastāstīja, ka tas nav liels robs, ja vērtē pēc gatavošanās Tokijas spēlēm, tomēr sezonas sākumu tas ietekmēs būtiski un radītu problēmas skriešanas disciplīnās, ja būtu jāstartē maijā.

Ikauniece atzina, ka nav dzirdējusi par iespēju Tokijas spēles pārcelt uz vēlāku laiku jaunā koronavīrusa dēļ, bet viņa labprāt vēlētos, lai atbildīgais starts būtu kādu mēnesi vēlāk, jo tas ļautu labāk sagatavoties.

Pašlaik Ikauniece savainojuma dēļ jūt spiedienu, bet ir apņēmusies ar to tikt galā.

Viņa uzskata, ka pašreizējais savainojums ir sekas no laika gaitā uzkrātajām slodzēm. Sākumu Laura saskata jau 2016.gadā un piebilda, ka mazās traumu lietas pamazām vilkušās līdzi. Veselības atgūšanu Ikauniece nosauca par svarīgāko uzdevumu un piebilda, ka "nav tik traki". Viņa arvien trenējas Tallinā, bet Rīgā iegriežas reti, lielākoties, lai nokārtotu kādas formalitātes vai ārstu apmeklējumam.

Lai neriskētu atjaunot traumu, Laura maija beigās, visticamāk, nestartēs arī prestižajās daudzcīņas sacensībās Austrijas pilsētā Gecisā.

Par sezonas otro pusi Laura optimismu nezaudē - viņa Tokijā varētu būt viena no astoņām pretendentēm uz olimpiskajām medaļām. Latvijas labākā vieglatlēte ir apņēmusies arī sagatavoties Japānas karstumam, lai neļautu laikapstākļiem sevi apturēt. 

Pērnajā ziemas sezonā Ikauniece piedalījās Eiropas čempionātā telpās, kur ieguva 5.vietu pieccīņā, labojot Latvijas rekordu, bet maijā izcīnīja sudrabu septiņcīņā Gecisā. Savainojuma dēļ Laura rudenī nestartēja pasaules čempionātā Dohā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti