Sadaļas Sadaļas

Rīgas maratonā plāno pieaudzēt ārvalstu dalībnieku skaitu

Rīgas maratons maijā svinēs 30.gadskārtu, bet iespēju pilnveidoties arvien ir daudz, neraugoties uz pasākumam piešķirto starptautiskās vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" Zelta marku, Latvijas Radio pastāstīja viens no maratona rīkotāju komandas Mārtiņš Priede, kurš pats var pieveikt pat 120 kilometrus, kā arī peldēt Norvēģijas fjordos stindzinoši aukstā ūdenī.

Organizatori plāno tuvākajā piecgadē sasniegt 10 tūkstošu ārvalstu skrējēju dalību, tādējādi veicinot Rīgas pilsētas un tās maratona zīmola atpazīstamību reģionā. Skrējēji visbiežāk ierodas ar līdzbraucējiem, kas kopējo maratona piesaistīto viesu skaitu tuvinātu 20 tūkstošiem. 

Rīgas maratonā tiecas palielināt ārvalstu skrējēju skaituInita Kresa-Katkovska

Ar lielāku ārzemju gargabalu skrējēju skaitu tiks attīstīts maratona tūrisms, un pašlaik rādītāji ir cerīgi, teica Priede. Maratona Zelta marka apliecina augstu sacensību līmeni un paceļ kvalitātes standarta latiņu. 

Jau no februāra pirmās svētdienas ikviens ir aicināts pievienoties "Rimi" Rīgas maratona pavasara treniņu programmai. Koptreniņi katru svētdienu risinās maratona sezonas notikumu centrā tirdzniecības centrā "Alfa", kur 29. februārī notiks nākamā Skriešanas skola.

Aicinot piedalīties Skriešanas skolā, Priede uzsvēra, ka šoreiz tajā būs vairāk praktisku padomu par uzturu un labāku sagatavošanos skrējienam, kā arī dažādām treniņu metodēm. Uz kopīgiem treniņiem dalībniekus aicina, lai viņi atrastu saskari ar līdzskrējējiem un pieredzējušiem treneriem. Tas arī ļauj vienam no otra smelties gan iedvesmu, gan pieredzi. 

Priede mudināja sekot vieglatlētes Lauras Ikaunieces ieteikumam saglabāt vīziju un uzticēties procesam arī tad, ja kādā brīdī kas nesanāk. Ja nopietnā treniņu procesā kaut kas neizdodas, ar tādu pašu motivāciju jāturpina meklēt risinājumu, uzsvēra Priede. 

Skriešanas koptreniņi ir bez maksas, un daudzveidīgā treniņu programma plānota visu līmeņu skriešanas mīļotājiem, nodrošinot atbilstošu slodzi un treniņus pieredzējušu treneru uzraudzībā. Rīgas maratona skrējieni notiks 16. un 17.maijā.

Tāpat kā iepriekš skrējēji "Rimi" Rīgas maratonā varēs izvēlēties kādu no vairākām distancēm - klasisko maratonu (42,195 km), pusmaratonu, 10 km un 6 km distances, kā arī 4,2 km Ģimenes skrējienu. Reģistrēties maratonam var tā oficiālajā mājaslapā

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada, pērn dažādās distancēs pulcējot 38 398 dalībniekus, tostarp 4632 ārvalstniekus no 82 valstīm un teju 13 tūkstošus bērnu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt