Rīgas kausi pulcēs Latvijas vieglatlētikas ziedu un spēcīgus ārzemniekus

Gadskārtējā Rīgas kausu izcīņā ceturtdien vakarā "Daugavas" stadionā dažādās disciplīnās startēs visspēcīgākie Latvijas vieglatlēti, un viesu vidū būs vairāki izcili ārzemju sportisti, tostarp olimpiskie čempioni, informēja organizatori. Sacensības varēs redzēt arī Latvijas Televīzijā. 

Rīgas kausu izcīņu par vienu no sezonas galvenajiem notikumiem pašu mājās nosauca Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis. Vēl svarīgākas sacensības būs tikai Eiropas komandu čempionātu otrajā līgā, kas Latvijā notiks pirms Jāņiem.

Iekļaušana Eiropas Vieglatlētikas asociācijas (EAA) Klasikas sacensību kalendārā Rīgas kausu izcīņā garantē noteiktus standartus, kā arī paredz noteiktas prasības rīkotājiem sacensību programmas un budžeta veidošanā. Sacensību budžets būs 100 000 eiro, no kuriem 40 000 eiro paredzēti naudas balvām, tādēļ Rīgas kausu izcīņai ir vairāki atbalstītāji. Turklāt dalība īpašā EAA sadarbības programmā atlētu apmaiņā palīdzēs nodrošināt augstāka līmeņa sportistu dalību par mazākām izmaksām.

Sacensību direktore Ieva Zunda kā spožākās ārzemju dalībnieces pieteica Pekinas olimpisko spēļu čempiones 4x100 metru stafetē Krievijas skrējējas Jūliju Čermošansku un Aleksandru Fedorivu-Šperu. Viņas Rīgā skries 200 metru un 400 metru distances. Rīgā būs arī Sidnejas un Pekinas olimpisko spēļu finālists 200 metros brits Kristians Malkolms un Eiropas čempionāta medaļnieks 400 metru barjerskrējienā ukrainis Staņislavs Meļņikovs.

Ar sponsoru atbalstu Latviju pārstāvēs 12 olimpieši - Aiga Grabuste, Lauma Grīva, Madara Palameika, Sinta Ozoliņa-Kovala, Māris Urtāns, Mareks Ārents, Dmitrijs Jurkevičs, Poļina Jeļizarova un Zigismunds Sirmais, kā arī šķēpmešanā startēs olimpiskie vicečempioni Vadims Vasiļevskis un Ainārs Kovals. Zunda informēja, ka bija paredzēta arī vairāku ļoti spēcīgu ārzemju šķēpmetēju piedalīšanās, tomēr nedēļas nogalē ASV paredzētais Dimanta līgas posms plānus izjauca. Taču bez nopietnas konkurences nepaliks arī šķēpmetēji.

Sportisti startēs 15 disciplīnās, bet Rīgas kausus varēs iegūt sešās no tām – šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, 400 metru skrējienā sievietēm, 800 metru skrējienā vīriešiem, tāllēkšanā sievietēm un lodes grūšanā vīriešiem. Dalībnieku vidū trīs vieglatlēti aizstāvēs pērn Rīgā izcīnītos kausus - ASV sprintere Kleo van Burena 100 metru un 200 metru skrējienā, Polijas skrējējs Karols Zalevskis 200 metros un Ozoliņa-Kovala šķēpmešanā.

Atzinīgi Rīgas kausu līmeni novērtēja Grabuste un Kovals. Grabuste atzina, ka katru nākamo gadu sacensības notiek arvien augstākā līmenī, taču viņa cer uz labākiem laikapstākļiem nekā sola prognozes. Daudzcīņniece Grabuste gatavojas startam tāllēkšanā - disciplīnā, kurā viņa jau izpildīja kvalifikācijas normatīvu startam Eiropas čempionātā, par ko vieglatlēte ļoti priecājās. Savukārt Kovals ir apņēmies pierādīt, ka gatavošanās posmā paveiktais darbs nav bijis veltīgs.

Starptautiskajās sacensībās "Daugavas" stadiona segums būs atsvaidzināts ar jaunu marķējumu, bet Izglītības un zinātnes ministrijas atbalsts ļāvis tikt pie jauna inventāra. Skatītājiem ieeja paredzēta bez maksas, savukārt sekot sacensību gaitai stadionā palīdzēs lielais ekrāns ar spilgtāko epizožu atkārtojumiem un informāciju par rezultātiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti