Rīga pretendēs sarīkot pirmo pasaules čempionātu skriešanā ārpus stadiona

Rīga piedalīsies konkursā par tiesībām 2023. vai 2024. gadā sarīkot pasaules čempionātu skriešanā ārpus stadiona, ceturtdien pavēstīja pašvaldībā. Jaundibinātais čempionāts 2023. gadā risināsies pirmo reizi, apvienojot elites un tautas sporta sacensības.

Starptautiskās vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" padome pērn decembrī apstiprināja lēmumu sarīkot pasaules čempionātu skriešanā ārpus stadiona, un pavasarī interesi par sacensību uzņemšanu pasaulē jau bija paudušas 12 pilsētas. 

Jaunās sacensības ietvers jau iepriekš rīkoto pasaules čempionātu pusmaratonā, taču šoreiz medaļniekus noteiks arī 5 km distancē, "World Athletics" cenšoties palielināt savu ietekmi skriešanā ārpus stadioniem. Nedēļu ilgajā festivāla noskaņās paredzētajā čempionātā iecerēti arī tautas sporta skrējieni, pasaules skrējēju konference, dažādas meistarklases un informatīvi pasākumi. 

Ja Rīga iegūs tiesības rīkot pasaules čempionātu, pilsētas budžetā rezervēs 300 tūkstošu eiro obligāto maksājumu segšanai. Pašvaldībā skriešanas čempionātu raksturoja kā nozīmīgākās starptautiskās sacensības vieglatlētikā valsts pastāvēšanas vēsturē, prognozējot lielāko starptautisko dalībnieku un fanu apmeklējumu, mediju uzmanību, kā arī nozīmīgu ietekmi uz pilsētas ekonomiku. 

"World Athletics" padome 2023. gada čempionāta rīkotājus plāno nosaukt jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti