Prokopčukai trešā vieta prestižajā «Great North Run» pusmaratonā

Latvijas garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka svētdien, 13.septembrī, izcīnīja augsto trešo vietu Ņūkāslā notikušajā prestižajā "Great North Run" pusmaratonā.

Prokopčuka 21,0975 kilometrus garo distanci veica vienā stundā, 12 minūtēs un astoņās sekundēs.

Šajā skrējienā uzvaru otro gadu pēc kārtas izcīnīja kenijiete Marija Keitani, kura finišēja pēc stundas, septiņām minūtēm un 32 sekundēm. Viņa bija labākā jau savās divpadsmitajās sacensībās pēc kārtas. Savukārt otrā distanci noslēdza britu skrējēja Džemma Stīla.

2012.gadā šajās sacensībās Prokopčuka distanci veica vienā stundā astoņās minūtēs un deviņās sekundēs, sasniedzot jaunu Latvijas rekordu pusmaratonā, kas gan oficiāli netika atzīts.

Savukārt vīriešu konkurencē uzvaru lielākajā skriešanas pasākumā Lielbritānijā izcīnīja valsts superzvaigzne Mo Farahs, kurš ar rezultātu 59 minūtes un 23 sekundes sasniedza jaunu valsts rekordu.

Kā zināms, Prokopčuka, kura pēc nedēļas atzīmēs savu 39. dzimšanas dienu, jau kādu laiku mīklaini izsakās par savu nākotni, liekot vedināt uz domām, ka drīzumā grasās noslēgt karjeru. Iepriekš sportiste atzina, ka, iespējams, šogad viņa aizvadīs pēdējo maratonu savā karjerā.