Prokopčuka šogad startēs Bostonas maratonā

Divreiz otro vietu ieguvusī Latvijas garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka šogad atgriezīsies viņai sekmīgajā Bostonas maratonā, informēja organizatori. Prokopčuka Bostonas maratonā piedalīsies piekto reizi, turklāt līdz šim viņa allaž bijusi starp labākajām četrām sportistēm - 2006. un 2007.gadā izcīnīja otro vietu, bet 2004. un 2008.gadā ieņēma ceturto vietu.

Līdz šim pēdējās sacensības 39 gadus vecā Prokopčuka aizvadīja novembra sākumā, kad izcīnīja astoto vietu Ņujorkas maratonā.

Tāpat novembrī pēc ukraiņu maratona skrējējas Tetjanas Gameras-Šmirko diskvalifikācijas Prokopčuka oficiāli tika atzīta par 2015.gada Osakas maratona uzvarētāju, kā arī līdzīgā veidā kļuva par 2014.gada Nagojas maratona čempioni, jo par pārkāpumiem bioloģiskajā pasē diskvalificēta krieviete Marija Konovalova.

Neskatoties uz ilgstošajām spekulācijām, Prokopčuka jau iepriekš atzinusi, ka vēl neplāno beigt karjeru, un arvien biežāk uzsver, ka, iespējams, augustā varētu piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

No Latvijas maratona skrējējām pašlaik Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu izpildījusi arī Ilona Marhele, bet šajā svētdienā Hjūstonā to centīsies paveikt latviešu izcelsmes ASV skrējēja Ariana Hilborna.

Latvijas rekords maratonā pieder Prokopčukai, ko viņa sasniedza ar uzvaru 2005.gada Osakas maratonā.

Pasaules senākais maratons Bostonā šogad risināsies 18.aprīlī, un sacensībās piedalīsies arī pašreizējā čempione kenijiete Karolīna Rotiča, tomēr organizatori uzsver, ka viņai ir tikai desmitais ātrākais personiskais rekords. Savukārt ātrākais rezultāts pieder Londonas olimpisko spēļu čempionei Etiopijas sportistei Tiki Gelanai, bet Prokopčukai tas ir astotais labākais.

Savukārt vīru konkurencē kā lielākās zvaigznes organizatori nosaukuši pagājušā gada čempionu Lelisu Desisu no Etiopijas, kā arī kenijiešus Džefriju Mutai un Vesliju Koriru, kuri sacensībās uzvarēja attiecīgi 2011. un 2012.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti