Sporta ziņas

Ziemas Universiāde

Sporta ziņas

Pēcspēles intervija ar Latvijas basketbola izlases spēlētāju Aigaru Šķēli

Rīgas maratonam Zelta kvalitātes zīme

Prokopčuka pirmoreiz Rīgas maratonā skries pilnu klasisko distanci

Latvijas titulētākā garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka 19.maijā veiks pilnu klasisko distanci "Tet" Rīgas maratonā, kas ieguvis augstāko Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Zelta kvalitātes marku, piektdien paziņoja organizatori. Prokopčuka Rīgas maratonā līdz šim ir skrējusi tikai pusmaratonu.

Prokopčukai Rīgas maratonā pieder rekords pusmaratonā jeb 21,0975 kilometru distancē sievietēm, ko viņa 2012.gadā veica stundā, 10 minūtēs un 27 sekundēs. Tomēr šopavasar Prokopčuka ļausies izaicinājumam skriet pilnu maratonu.

"Man ir liels pagodinājums atgriezties starptautiskajā maratonu apritē, skrienot savā mājas trasē Latvijā. Tas ir katra sportista sapnis – skriet pasaules līmeņa maratonā kopā ar labākajiem skrējējiem, vienlaikus saņemot nedalītu līdzjutēju atbalstu, kā tas parasti notiek Rīgā," Prokopčuku citēja rīkotāji.

Pēc IAAF prasībām, Zelta markas maratonā jāpiedalās vismaz sešām sievietēm un sešiem vīriešiem no pasaules ranga pirmā divsimtnieka, kā arī vismaz četriem skrējējiem no Eiropas ranga TOP 100. Kuras skriešanas zvaigznes startēs Rīgā šogad, rīkotāji sola informēt vēlāk.

Vīriešu konkurencē dalību Rīgas maratonā jau apstiprinājis Latvijas rekordists Valērijs Žolnerovičs.

Maratona preses pasākumā piedalījās arī titulētā Lielbritānijas skrējēja Pola Redklifa, kura stāstīja, ka skrējēji un aktīva dzīvesveida piekritēji arvien aktīvāk meklē vēl neiepazītus pilsētmaratonus ar unikālu stāstu. Redklifa nešaubās, ka Rīgai šāds stāsts ir, turklāt skrējēju papildu interesi veicina gan Zelta markas statuss, gan lielā pieprasījuma dēļ praktiski nepieejamie lielie pilsētu maratoni.

Rīgas starptautisku atpazīstamību maratona industrijā pirms nepilniem pārdesmit gadiem sāka veicināt Prokopčukas izcilie sasniegumi, tostarp divas uzvaras Ņujorkas maratonā. Gan Redklifa, gan Prokopčuka ir pārliecinātas, ka Rīgai pilsētas unikālās vēstures, daudzveidīgās kultūras un augstākās raudzes maratona dēļ ir liela iespēja kļūt par būtisku maratontūrisma galamērķi. Organizatori paļaujas, ka tuvākajos piecos gados Rīgas maratonā varētu sasniegt 10 000 ārvalstu skrējēju dalību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti