Pirmās zelta medaļas pasaules čempionātā iegūst Eritrejas, Lielbritānijas un Vācijas vieglatlēti

Eritrejas skrējējs Girmajs Gebreselasī sestdien Ķīnas galvaspilsētā Pekinā izcīnīja pasaules čempionāta (PČ) vieglatlētikā pirmo zelta medaļu, triumfējot maratona skrējienā. Vakara sesijā augstākā kaluma godalgas ieguva Lielbritānijas skrējējs Mo Farahs 10 000 metru distancē un Vācijas lodes grūdēja Kristina Švanica, informē organizatori.

Tikai 19 gadus vecais un līdz šim plašāk nezināmais Gebreselasī 42,195 km distanci veica divās stundās, 12 minūtēs un 28 sekundēs. Viņš maratonu veica tikai trešo reizi dzīvē, sasniedzot līdz šim lielāko panākumu. Otrais palika Jemane Cegajs no Etiopijas, kurš uzvarētājam zaudēja 40 sekundes, bet bronzas medaļu izcīnīja Munjo Solomons Mutai no Ugandas, kurš atpalika minūti un divas sekundes. Cegajs 2009. gada PČ bija ceturtais, bet pirms diviem gadiem Maskavā ieņēma astoto vietu.

Eritrejai šī bija otrā pasaules čempionātu medaļa valsts vēsturē, taču pirmā zelta. 2009. gadā 10 000 metru skrējienā sudrabu izcīnīja Tadese Zersenajs. Olimpiskais un 2013. gada pasaules čempions Stīvens Kiprotičs no Ugandas finišēja sestais, bet pasaules rekordists maratonā Deniss Kipruto Kimeto nefinišēja.

Farahs 10 000 metru skrējienā finišēja pēc 27 minūtēm un 1,13 sekundēm. Viņš kļuva par četrkārtēju pasaules čempionu, jo pirms diviem gadiem Maskavā izcīnīja uzvaru 5000 un 10 000 metru distancēs, bet 2011. gadā triumfēja 5000 metros. Farahs ir arī divkārtējs olimpiskais čempions 5000 un 10 000 metru skrējienos, triumfējot 2012. gada olimpiskajās spēlēs Londonā.

Sudraba medaļu izcīnīja Džeofrijs Kipsangs Kamvorors no Kenijas, kurš Faraham zaudēja 0,63 sekundes, bet bronza tika vēl vienam kenijietim Polam Kipngetičam Tanui, kurš no uzvarētāja atpalika 1,70 sekundes.

Lodes grūšanā sievietēm Švanica uzvaru guva ar rezultātu 20,37 metri, kuru viņa sasniedza trešajā mēģinājumā. Sudraba godalgu ieguva mājiniece - Ķīnas sportiste Guna Lidzjao, kura lodi grūda 20,30 metrus tālu. Bronzas medaļu izcīnīja amerikāniete Mišela Kārtere ar rezultātu 19,76 metri.

Pirms diviem gadiem pasaules čempionātā Maskavā Švanica izcīnīja sudrabu, bet tagad ir kļuvusi arī par pasaules čempioni.

Četrkārtējā pasaules čempione Valērija Adamsa no Jaunzēlandes Pekinā nestartēja.