Pirmā medaļa Peru, Feliksai karjerā 19. godalga. Pasaules čempionāta vieglatlētikā dienas galvenie notikumi

ASV Rietumkrasta pilsētā Jūdžinā piektdien sākās pasaules čempionāts vieglatlētikā, kur sacensību pirmajā dienā sadalīja trīs medaļu komplektus. Soļošanā Peru pirmo medaļu pasaules meistarsacīkstēs izcīnīja čempione Kimberlija Garsija-Leona, savukārt titulētā amerikāniete Elisone Feliksa karjerā pēdējās sacensībās kļuva par bronzas laureāti 4x400 metru jauktajā stafetē.

Pirmās godalgas sadalīja sievietes 20 kilometru soļojumā, kur pasaules čempiones laurus nodrošināja Garsija-Leona. Finišējot pēc stundas, 26 minūtēm un 58 sekundēm Garsija-Leona izcīnīja Peru pirmo godalgu pasaules čempionātu vēsturē. Sudrabu nopelnīja 33 sekundes lēnākā poliete Katažina Zdzieblo, bet par bronzas medaļnieci kļuva 2012.gada olimpiskā čempione Ķīnas vieglatlēte Cjejana Šidzje, kuru no čempiones šķīra 58 sekundes. Līdzšinējā čempione ķīniete Liu Huna finišēja piektā, nepiepildot cerības kļūt par četrkārtēju pasaules čempioni soļošanā.

Savukārt tikpat garā soļošanas distancē vīriešiem Jūdžinas ielās pasaules čempiona laurus veiksmīgi aizstāvēja japānis Tošikazu Jamaniši, kurš mērķa līniju šķērsoja pēc stundas, 19 minūtēm un septiņām sekundēm. Viņa tautietis Koki Ikeda finišā atpalika septiņas sekundes, bet bronzas medaļnieks zviedrs Perseuss Karlstrēms čempionam zaudēja 11 sekundes.

Priekšsacīkstēs 100 metru sprintā dalību pusfinālā nodrošināja visi favorīti, labāko rezultātu - 9,79 sekundes - sasniedzot Tokijas olimpisko spēļu sudraba medaļniekam un sezonas līderim amerikānim Fredam Kerlijam.

Pusfināli un finālskrējiens notiks agrā svētdienas rītā pēc Latvijas laika.

Fināls 4x400 metru jauktajā stafetē

Pirmās sacensību dienas izskaņā par pasaules čempioniem jauktajā 4x400 metru stafetē kļuva Dominikānas republikas skrējēji Lidio Andress Feliss, Merileidija Paulinjo, Aleksandrs Ogando un Fiordaliza Kofila. Finiša taisnē cīņā par medaļām uzvarētāju rezultāts bija trīs minūtes un 9,82 sekundes. Astoņas sekundes simtdaļas lēnākais Nīderlandes kvartets nopelnīja sudrabu, bet ASV komanda kļuva par bronzas laureāti 0,34 sekundes aiz uzvarētājiem.

ASV stafetes komandā savu godalgu kolekciju papildināja pasaules čempionātos titulētākā vieglatlēte Feliksa – 36 gadus vecās skrējējas rēķinā nu ir 19 medaļas, tajā skaitā 13 čempiones tituli, trīs sudraba un trīs bronzas medaļas.

Feliksa nevienā individuālā distancē karjerā pēdējā pasaules čempionātā startam nekvalificējās, bet viņai deva iespēju piedalīties jauktās stafetes finālā. Feliksa skrēja otro posmu, kurā nenoturēja minimālo pārsvaru, taču ASV kvartetam skrējiena turpinājumā bija labas izredzes uz zeltu. Tomēr Kenedija Saimona pēdējā posmā nenoturējās vadībā un finiša taisnē atkrita uz trešo vietu.

Pirmā no Latvijas sportistiem startēs skrējēja Gunta Vaičule 400 metru distancē, kur priekšsacīkstes risināsies svētdien, 17. jūlijā. Latvija būs pārstāvēta arī šķēpmešanā ar Līnu Mūzi, Madaru Palameiku, Patriku Gailumu un Rolandu Štrobinderu, bet Arnis Rumbenieks čempionāta noslēgumā startēs 35 kilometru soļošanā.

Pasaules čempionāts ilgs līdz 24. jūlijam, piedaloties apmēram 1900 vieglatlētiem no 192 valstīm un teritorijām. Ne viss gan rīkotājiem sokas raiti, jo apmēram 100 sportistiem un amatpersonām kavējās ASV vīzu kārtošana. Āfrikas rekordists 100 metru skrējienā kenijietis Ferdinands Omanjala sacensību norises vietā ieradās tikai trīs stundas pirms starta priekšsacīkstēs, kas gan neliedza viņam iekļūt pusfinālā.