PILNS VIDEO: Pasaules čempionāta svētdienas rīta sesija; startēja maratonisti un Latiševa-Čudare

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pasaules čempionātā vieglatlētikā svētdien Londonā rīta sesijā uzvarētājus noskaidroja maratonā, kur startēja trīs Latvijas skrējēji, kā arī 400 metru distancē priekšsacīkstes teicami aizvadīja Gunta Latiševa-Čudare, iekļūstot pusfinālā.  Bez savainotās Lauras Ikaunieces-Admidiņas turpinājās sacensības septiņcīņā.

 • (plkst. 18.49) Dienas pirmās puses sacensības ir noslēgušās. Vakara sesija Londonas Olimpiskajā stadionā sāksies plkst. 21 pēc Latvijas laika. Vakarā starts kvalifikācijā paredzēts Latvijas šķēpmetējām Madarai Palameikai un Anetei Kociņai.
   
 • (plkst. 18.45) Anita Kažemāka finišu sasniedza 53.vietā pēc divām stundām 44 minūtēm un 49 sekundēm.
   
 • (plkst. 18.38) Ilona Marhele finišēja 31.vietā ar rezultātu divas stundas, 37 minūtes un 40 sekundes, sasniedzot personisko rekordu.

  Roza Čelimo kā uzvarētāja finišē maratonā
 • (plkst. 18.31) Pirmo zelta medaļu maratonā Bahreinai nodrošināja Kenijā dzimusī Roza Čelimo, kura pēdējos kilometros apsteidza kenijieti Ednu Kiplagatu, kam tika sudraba godalga. Bronzu ar tādu pašu rezultātu kā Kiplagata nopelnīja Eimija Krega no ASV. Uzvarētāja finišēja pēc divām stundām, 27 minūtēm un 11 sekundēm, par septiņām sekundēm apsteidzot Kiplagatu.
   
 • (plkst. 17.20) Maratona pusceļā Ilona Marhele ieņem 47.vietu ar rezultātu 1.17:57, no līderes Lielbritānijas skrējējas Elisones Diksones atpaliekot trīs minūtes un 37 sekundes. Anita Kažemāka ieņem 70.vietu sešas minūtes un 17 sekundes aiz līderes.
   
 • (plkst. 17.02) Pieredzējušais treneris Viktors Lācis ir ļoti priecīgs par Guntas Latiševas-Čudares iekļūšanu 400 metru skrējiena pusfinālā un iespaidos par savas novadnieces latgalietes startu dalījās ar lsm.lv. Lūk, viņa atziņas:
   
  • Gunta priekšsacīkstēs bija labākā no eiropietēm
  • Neesot favorītu vidū, Guntai vajadzēja jau pirmajā atlases kārtā skriet ar tādu atdevi gluži kā pēdējā skrējienā, un to viņa lieliski paveica
  • cerēt uz finālu varbūt ir avantūriski, taču, ja Gunta pusfinālā skries ar tikpat lielu pārliecību, atmetot latvisko kautrīgumu, iespējams, būs vēl mazliet labāks personiskais rekords, ar ko varētu pietikt finālam
  • Ir radušas piepildījumu Guntas trenera Pētera Stripkāna idejas par skrējējas ātruma īpašību attīstīšanu, kas ir ļoti svarīgas, neaizmirstot arī par izturību
    
 • (plkst. 16.38) Pēc 10 kilometriem maratonā Ilona Marhele ieņem 53.vietu, Anita Kažemāka 74.vietā. Marhele līderei portugālietei Katarinai Ribeiru zaudē 54 sekundes, Kažemāka - divas minūtes un 15 sekundes.
   
 • (plkst. 16.15) Pārējās sacensības rīta sesijā noslēgušās. Vēl vairāk nekā divas stundas sacentīsies maratonistes, bet dienas pārējās sacensības būs jau vakara sesijā, kad starts kvalifikācijā paredzēts arī Latvijas šķēpmetējām Madarai Palameikai un Anetei Kociņai.

  Skrējējas startē maratona distancē
 • (plkst. 16.00) Startējušas maratonistes sievietes, arī Anita Kažemāka un Ilona Marhele. 

  Orlando Ortega uzvar spēcīga sastāva priekšskrējienā 110 metru barjerskrējienā
 • (plkst. 15.58) Prominents dalībnieku sastāvs bija pēdējā priekšskrējienā 110 metru barjerskrējienā, kur ātrākais bija Rio olimpisko spēļu sudraba medaļnieks spānis Orlando Ortega (13,37). Iepriekšējā pasaules čempionātā sudrabu ieguvušais jamaikietis Hansle Pārčments finišēja otrais (13,42) , bet no trešās vietas nākamajā kārtā tika individuāli startējošais pašreizējais pasaules čempions Sergejs Šubenkovs (13,47). 

  Anuka Vetere sasniedz pasaules čempionātu vēsturē labāko rezultātu šķēpmešanā septiņcīņā
 • (plkst. 15.48) Teicams metiens šķēpmešanā septiņcīņā izdodas Nīderlandes sportistei Anukai Veterei - Eiropas čempiones rezultāts 58,41 metrs un 1024 punkti, kas viņai summā ar 5805 punktiem ļauj pakāpties uz otro vietu. Līdere ar 5980 punktiem pirms pēdējās disciplīnas - 800 metru skrējiena - ir Beļģijas olimpiskā čempione Nafisatu Tiama.

  Reno Lavilenī bez sarežģījumiem iekļūst kārtslēkšanas finālā
 • (plkst. 15.20) Noslēgušās priekšsacīkstes kārtslēkšanā vīriešiem - tikai divus lēcienus izpildīja Francijas olimpiskais čempions Reno Lavilenī. Ar rezultātu 5,70 metri viņš pārliecinoši iekļuva finālā.

  Džefrijs Kipkorirs Kirui kļūst par pasaules čempionu maratonā
 • (plkst. 15.05) Pasaules čempiona titulu maratonā izcīnīja kenijietis Džefrijs Kipkorirs Kirui ar rezultātu divas stundas, astoņas minūtes un 27 sekundes. Sudrabs un bronza attiecīgi etiopietim Tamiratam Tolam un Tanzānijas skrējējam Alfonsam Feliksam Simbu. Uzvarētājs Tolu finišā apsteidza par 22 sekundēm.
   
 • (plkst. 14.47) Maratonā Valērijs Žolnerovičs nav 85 skrējēju vidū, kas sasnieguši 30 kilometru atzīmi. Līderi jau ir veikuši vairāk nekā 35 kilometrus, līdz ar to Latvijas maratonists, visticamāk, ir izstājies.
  Gunta Latiševa-Čudare
  Gunta Latiševa-Čudare
 • (plkst. 14.43) Guntai Latiševai-Čudarei pēc personiskā rekorda sasniegšanas 400 metru priekšsacīkstēs desmitais rezultāts. Visātrāk - 50,57 sekundēs - distanci priekšsacīkstēs veica Salva eid Nasera no Bahreinas.
   
 • (plkst. 14.26) Maratonā Valērijs Žolnerovičs 59.vietā gan distances pusceļā, gan pēc 25 kilometriem trīs minūtes un 57 sekundes aiz līdera Džefrija Kipkorira Kirui no Kenijas.
   
 • (plkst. 14.18) Savu līdzšinējo personisko rekordu (51,80) Eiropas U-23 čempione Gunta Latiševa-Čudare laboja uzreiz par 0,43 sekundēm - lielisks sasniegums! Pusfināls būs pirmdien.
   
 • (plkst. 14.15) Gunta Latiševa-Čudare 400 metros ar personisko rekordu iekļūst pusfinālā

  Savā priekšsacīkšu skrējienā latviete finišēja trešā pēc 51,37 sekundēm. Skrējienā ātrākā bija Zambijas skrējēja Kabange Mupopo (51,09). Pusfinālā iekļūs pa trim ātrākajām sešu priekšskrējienu dalībniecēm un vēl sešas labākās pārējo konkurencē. 

  Elisone Feliksa uzvar savā priekšskrējienā 400 metru distancē
 • (plkst.14.06) Karjerā 13 medaļas pasaules čempionātos ieguvusī ASV skrējēja Elisone Feliksa pārliecinoši pārvarēja pirmo kārtu 400 metru distancē, droši uzvarot savā skrējienā ar rezultātu 52,44 sekundes un nodrošinot dalību pusfinālā.
   
 • (plkst. 14.01) Maratonā tuvu pusceļam pēc 20 kilometriem Valērijs Žolnerovičs 58.vietā (1.04:15). Līderis kenijietis Gideons Kipkemoi Kipketers ir divas minūtes priekšā.
   
 • (plkst. 13.50) Kvalifikācijā stadionā sacenšas kārtslēcēji, savukārt daudzcīņnieces sāk sacensības šķēpa mešanā. Jau drīz starts 400 metru skrējējām, arī Guntai Latiševai-Čudarei.
   
 • (plkst. 13.45) Pēc 15 kilometriem maratonā Valērijs Žolnerovičs pakāpies uz 60.vietu. No līdera Eritrejas skrējēja Amanuela Mesela viņu šķir minūte un astoņas sekundes.
   
 • (plkst. 13.38) Pēc 10 kilometriem maratonā Valērija Žolneroviča pozīcijas nav īpaši mainījušās - 65.vieta, taču vadošie skrējēji pamazām sāk atrauties. Žolneroviču no līdera brita Kaluma Hokinsa šķir 21 sekundes.
   
 • Maratons Londonas ielās (LTV Facebook tiešraide)
  Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
 • (plkst. 13.21) Valērijs Žolnerovičs maratonā pēc pieciem kilometriem 64.vietā, taču tas ir tikai distances sākums, kur lielā grupa vēl nav pajukusi. Žolneroviču no līdera Itālijas skrējēja Danieles Meuči šķir septiņas sekundes.

  Nafisatu Tiama ar labāko rezultātu tāllēkšanā atgūst vadību septiņcīņas kopvērtējumā
 • (plkst. 13.13) Septincīņnieces noslēgušas sacensības tāllēkšanā. Labāko rezultātu - 6,57 metrus un 1030 punktus - pēdējā lēcienā sasniedza Beļģijas olimpiskā čempione Nafisatu Tiama, kura līdz ar to atguva vadību kopvērtējumā. Pirms pēdējām divām disciplīnām - šķēpmešanas un 800 metru skrējiena - Tiamai 5044 punkti un 96 punktu pārsvars pār otrās vietas īpašnieci vācieti Karolīnu Šēferi.

  Maratona distances starts vīriešiem
 • (plkst. 12.55) Uz Tauera tilta startējis maratonskrējiens vīriešiem. Trasē Londonas ielās dalībnieku vidū arī Valērijs Žolnerovičs. Startam pieteikti 100 skrējēji.
   
 • (plkst. 12:49) Pirmais finišu 3000 metru kavēkļu distances pēdējā priekšsacīkšu skrējienā sasniedza kenijietis Konseslus Kipruto (8:23,81). Finālā tika pa diviem ātrākajiem trīs priekšskrējienu dalībniekiem, kā arī vēl seši labāko rezultātu īpašnieki pārējo skrējēju konkurencē.

  Evans Džegers sasniedz labāko rezultātu 3000 metru kavēkļu skrējiena priekšsacīkstēs
 • (plkst. 12.32) Sezonas līderis amerikānis Evans Džegers finišēja pirmais 3000 metru kavēkļu distances otrajā skrējienā ar rezultātu 8:20,36.
   
 • (plkst. 12.16) Risinās priekšsacīkstes 3000 metru kavēkļu skrējienā. Pirmajā skrējienā ātrākais bija pērn Rio olimpiskajās spēlēs 4.vietu ieguvušais marokānis Sufiane Elbakali (8:22,60). Kā skrējienā otrās vietas vietas ieguvējs finālā iekļuva trijās olimpiskajās spēlēs medaļas ieguvušais Francijas vieglatlēts Mahedins Mehisi.
   
 • (plkst.12:02) Sacensību dienu pirmās sāk septiņcīņnieces tāllēkšanas sektorā. Pēc sestdien aizvadītajām četrām disciplīnām līdere ir vāciete Karolīna Šēfere ar 4036 punktiem un 22 punktu pārsvaru pār otrās vietas īpašnieci Beļģijas olimpisko čempioni Nafisatu Tiamu.
   
 • Maratons vīriešiem ar Valērija Žolneroviča dalību sāksies plkst. 12.55, bet sievietes, tostarp Ilona Marhele un Anita Kažemāka, startēs plkst. 16. Latiševai-Čudarei starts paredzēts plkst. 14.13.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti