Pasaules vieglatlētikas čempionāts noslēdzas ar ASV triumfu 4x400 metru stafetēs. Spilgtākie mirkļi

Pasaules vieglatlētikas čempionāts svētdien Dohā noslēdzās ar 4x400 metru stafešu skrējieniem vīriešiem un sievietēm. Abās sacensībās pārliecinošu panākumu svinēja ASV sportisti.

ASV sportisti vīriešu stafetes distanci pievarēja divās minūtēs un 56,69 sekundēs, kamēr otrie palika jamaikieši. Bronzas godalgas izcīnīja Beļģijas sportisti.

4x400 metru skrējiens vīriešiem

Sieviešu 4x400 metru stafetē pārliecinošu zeltu izcīnīja ASV sprinteres. Lielākā intriga jau pēc diviem etapiem bija par atlikušo medaļu sadalījumu. Vien finiša taisnē otro vietu izcīnīja polietes, kas finišēja ar jaunu nacionālo rekordu. Pie bronzas tika Jamaikas kvartets.

ASV skrējējas uzvar 4x400 metru stafetē

Pirmo medaļu komplektu svētdien sadalīja vīriešu 1500 metru distancē, kur pie zelta tika kenijietes Timotijs Čerijots, kurš finišu sasniedza pēc trim minūtēm un 29,26 sekundēm. Sudrabs tika Alžīrijas sportistam Taufikam Maklufi, kamēr bronzu ar jaunu Polijas rekordu izcīnīja Marcins Levandovskis.

1500 metru fināls

Vīriešu 10 000 metru skrējienā pie zelta pirmo reizi tika Ugandas pārstāvis Džošua Čeptagejs, kurš finiša līniju šķērsoja pēc 26 minūtēm un 48,36 sekundēm. Līdz ar to tika aprauts Kenijas sportistu triumfs šajā disciplīnā.

Uganda tiek pie zelta 10 000 metru skrējienā

Tikmēr tāllēkšanas sektorā uzvaru izcīnīja vāciete Malaika Mihambo, kas trešajā piegājienā lec 7,30 metrus tālu. Tas deva pārliecinošu zeltu, jo neviena cita sportiste nesasniedza septiņu metru atzīmi. Otrajā vietā ar rezultātu 6,92 metri bija Marina Beka-Romančuka no Ukrainas, kam tikai par centimetru zaudēja Ese Brume  no Nigērijas.

Mihambo zelta lēciens

Dubultuzvaru 100 metru barjerdistancē guva amerikānietes. Ātrākā bija Nia Alī, bet otrā bija Kendra Harisone. Tikmēr bronzu izcīnīja jamaikiete Daniela Viljamsa.

100 metru sieviešu barjerskrējiena fināls

Šķēpmešanas sektora pie sudraba godalgas tika Latvijas kaimiņš igaunis Magnuss Kirts, kurš piekāpās vienīgi Grenadas atlētam Andersonam Pītersam.

Sacensību kulminācija būs 4x400 metru stafete. Vispirms pulksten 21.15 startēs sievietes, bet 15 minūtes vēlāk uz starta stāsies arī vīri.

Desmit dienu ilgais vieglatlētikas čempionāts Dohā noslēgsies svētdien.