Pasaules čempionātā vieglatlētikā ASV triumfē kopvērtējumā, sporta veida popularitāti veicinās

Mājinieki ASV vieglatlēti dominēja mājās aizvadītā pasaules čempionāta medaļu kopvērtējumā, tomēr 10 dienas ilgušajās sacensībās stadions Jūdžinā tikai retumis bija skatītāju piepildīts, un vietējie rīkotāji sadarbībā ar starptautisko vieglatlētikas jumtorganizāciju "World Athletics" līdz 2028. gada Losandželosas olimpiskajām spēlēm plāno kāpināt par sporta karalieni dēvētā sporta veida popularitāti.

ASV vieglatlēti pasaules čempionātu noslēdza ar 13 čempionu tituliem un 33 medaļām, tuvākos sekotājus apsteidzot vairāk nekā trīskārt. Medaļu rangā otro vietu ieņēma Etiopija ar četriem zelta lauriem un 10 godalgām summā. Pa divām augstākā kaluma medaļām izcīnīja Austrālijas, Jamaikas, Kenijas, Ķīnas un Peru vieglatlēti.

Vismaz pa reizei uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa 29 valstu sportisti, bet medaļas kopumā to īpašnieku bagāžā dosies uz 45 valstīm. Latvijas delegācijā labākais panākums bija Līnas Mūzes 6. vieta šķēpmešanā.

"World Athletics" sadarbībā ar ASV vieglatlētikas federāciju ir izvirzījusi mērķi līdz Losandželosas olimpiskajām spēlēm padarīt vieglatlētiku par ASV piekto populārāko sporta veidu, kas ļautu arī izmantot tirgus potenciālu. Pēc tirgus pētījumu uzņēmuma "Nielsen" datiem,

vieglatlētika 2019. gadā bija ASV astotais populārākais sporta veids. 

Pasaules čempionāta pirmajās deviņās dienās sacensības ar iegādātām biļetēm vidēji apmeklēja 14 540 skatītāji, bet maksimums ar 21 065 skatītājiem klātienē tika sasniegts trešajā dienā, kad vīriešiem notika 100 metru skrējiena fināls.

Vieglatlētikas atpazīstamību ASV plāno veicināt ar sacensību sēriju, kas 2023. gadā risināsies piecās pilsētās, tostarp Losandželosā.

"World Athletics" prezidents Sebastjans Ko atzina, ka pasaules čempionātu uzņēmusī Jūdžinas pilsēta ir burtiski pārņemta ar vieglatlētiku, bet sporta veida popularitātes celšana citviet ASV būs ciets rieksts. Jūdžinā vieglatlētikas stadions tika rekonstruēts par 270 miljoniem dolāru, nodrošinot kvalitatīvu vidi gan sportistiem, gan skatītājiem, tomēr sporta veida vadība vēlas panākt, lai Losandželosas olimpiskajās spēlēs tribīnēs vidū būtu ne tikai rūdīti fani, bet arī no vieglatlētikas norisēm ikdienā patāli skatītāji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti