Pasaules čempionāta medaļniece Radēviča: Labāk vēlāk nekā nekad

Sportistes karjeru noslēgušajai Inetai Radēvičai patīkama bija ziņa, ka pēc konkurentes diskvalifikācijas dopinga dēļ viņa pakāpusies uz sudraba pozīciju 2011.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā. Tāllēcēja ceturtdien telefonsarunā Latvijas Televīzijas "Rīta Panorāmā" pastāstīja, ka vēl nezina, kā savā īpašumā esošo bronzas godalgu apmainīs pret augstāka kaluma apbalvojumu. 

Radēviča nav bijusi pazīstama ar pasaules čempionātā sākotnēji otro vietu ieguvušo krievieti Olgu Kučerenko, kam trešdien anulēja visus rezultātus kopš 2011.gadā Dienvidkorejā aizvadītā pasaules čempionāta. Treneris Jevgēņijs Tar-Avanesovs Latvijas sportisti distancējis no visa apkārtējā, un viņas saziņa ar apkārtējiem bija ierobežota. Līdz ar to Radēviča par Krievijas vieglatlētikas virtuvi neko nezināja, kā arī viņai nebija nekādu aizdomu par sāncenšu iespējamu krāpšanos ar dopingu.

Vairākkārt karjerā Radēvičas vietu rezultātu tabulā augstākā līmeņa sacensībās noteica viena centimetra starpība, tostarp arī Dienvidkorejā, kur Kučerenko ar tieši tik lielu pārsvaru pār Latvijas vieglatlēti bija otrā. Taču Radēviča uzsvēra, ka tāllēkšanā viens centimetrs daudz ko var izšķirt, un nav retums, ka tik minimāla starpība nosaka godalgoto vietu sadalījumu. Todien Korejā Radēvičai pēdējā lēcienā izdevās izcīnīt medaļu, raisot patīkamas emocijas un daudz nedomājot par citu vietu ieguvējām.

Pasaules čempionātā iegūtā bronzas medaļa Radēvičai kā svēta lieta glabājas pie mammas Krāslavā, un vieglatlētikas notikumos arvien ļoti ieinteresētajai bijušajai sportistei ir droša pārliecība, ka godalga nekur nevar pazust.

Radēviča medijos arī lasījusi, ka viņai varētu piešķirt papildu naudas balvu par augstāku vietu pasaules čempionātā. Radēviča par to priecājas, jo papildu finanses noderētu inventāra iegādei sporta skolai vai jaunu talantu atbalstīšanai. 

Jau vēstīts, ka Kučerenko diskvalificēja uz diviem gadiem kopš 2016.gada 17.decembra, taču tiks anulēti visi viņas rezultāti kopš 2011.gada 28.augusta, kad pasaules čempionāta finālsacensībās Tegu pilsētā sportistei tika ņemtas analīzes, kas izrādījušās pozitīvas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti