Par «Rīgas kausiem» vieglatlēti cīnīsies maija beigās

Par tradīciju kļuvušās starptautiskās sacensības vieglatlētikā "Rīgas kausi" notiks 30.maijā stadionā "Daugava", otrdien pavēstīja rīkotāji. Vēl risinās sarunas par dalībnieku sastāvu, lai nodrošinātu spēcīgu Latvijas un ārzemju vieglatlētu piedalīšanos. Sacensību spožākās zvaigznes organizatori gatavojas nosaukt maija vidū.

"Rīgas kausus" paredzēts izcīnīt sešās disciplīnās – šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, 200 metru skrējienā un 3000 metru kavēkļu skrējienā sievietēm, kā arī 400 metru barjerskrējienā un kārtslēkšanā vīriešiem. Sacensības risināsies kopumā 17 disciplīnās.

Eiropas Vieglatlētikas asociācija (EAA) atzinīgi novērtēja pērn notikušo "Rīgas kausu" organizatorisko līmeni un sasniegtos rezultātus, tādēļ šogad sacensībām piešķirts EAA statuss. Programmā iekļautas statusam atbilstošas obligātas septiņas disciplīnas – lodes grūšana, kārtslēkšana, trīssoļlēkšana un 400 metru barjerskrējiens vīriešiem, kā arī šķēpmešana, 200 metru skrējiens un 3000 metru kavēkļu skrējiens sievietēm.

"Rīgas kausu" ietvaros notiks kampaņa "Iesaki talantu", lai atrastu talantīgus jauniešus un iesaistītu viņus vieglatlētikā. Talantu meklējumos Latvijas vieglatlētikas leģendas kopā ar Murjāņu Sporta ģimnāzijas treneriem vadīs dažādas vieglatlētikas disciplīnu meistarklases.

Rīgas domes sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību rīkotajās sacensībās ieeja un autostāvvieta skatītājiem būs bez maksas.

Pirmo reizi "Rīgas kausus" pasniedza 1910.gadā, kad pilsētas Rāte dāvāja trīs kausus dažādās vieglatlētikas disciplīnās. Par starptautiskām sacensībām "Rīgas kausi" kļuva 1964.gadā, bet pēc valsts neatkarības atjaunošanas sacensībās augsta līmeņa citu valstu sportisti startē kopš 1996.gada. "Rīgas kausu" nosaukumu un statusu sacīkstes atguva 2006.gadā. "Rīgas kausi" regulāri pulcē augstākās klases vieglatlētikas zvaigznes. No 1962.gada līdz 1993.gadam sacensībās ir startējuši 33 olimpiskie čempioni.

Pērn "Rīgas kausus" izcīnīja Madara Palameika un zviedrs Kims Ambs šķēpa mešanā, Māris Urtāns lodes grūšanā, lietuvietis Rīts Sakalausks 100 metru skrējienā, Baltkrievijas barjerkrējēja Katarina Paplauska 100 metros un krieviete Anna Nazarova tāllēkšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti