Par nepilngadīgas audzēknes iespējamu pavešanu atstādina Igaunijas vieglatlētikas treneri

Par neētisku un nepieņemamu attieksmi pret savu nepilngadīgo audzēkni no jebkādām ar vieglatlētiku saistītām aktivitātēm trešdien atstādināja 59 gadus veco treneri Mehisu Viru, vēstīja Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.ee. Pirmais aizdomas par Viru rīcību savas nepilngadīgās audzēknes pavešanā netiklībā pērnvasar pauda Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs. 

Diskvalifikāciju Viru piemērojusi Igaunijas Vieglatlētikas asociācija, jo piecus mēnešus ilgušajā izmeklēšanā atklāti viņa neapstrīdami pārkāpumi. Viru ir tiesības lēmumu apstrīdēt apelācijas instancē.

Dmitrijs Miļkevičs par trenera Mehisa Viru rīcību
00:00 / 07:05
Lejuplādēt

LVS ģenerālsekretāram Miļkevičam aizdomas un nelāgas priekšnojautas radīja redzētais pasaules junioru čempionātā Kolumbijā, kur Viru un tolaik 17 gadus vecā augstlēcēja Karmena Brūsa nebūt neuzvedās kā treneris un audzēkne. Latvijas un Igaunijas delegācijas uzturējās vienā viesnīcā, kur Viru ar savu audzēkni bija nepārtraukti kopā.

"Bija ļoti neomulīga sajūta, to visu redzot, kā viņi savā starpā komunicē, un viņi tiešām bija nepārtraukti kopā," Latvijas Radio pastāstīja Miļkevičs. "Uzprasīju Igaunijas komandas vadītājam un, protams, arī viņi to bija pamanījuši."

Vēstuli par redzēto Miļkevičs vēlāk aizsūtīja Igaunijas Vieglatlētikas asociācijai, privāti informējot par paša redzēto un citu treneru teikto.

Miļkevičs pastāstīja, ka Igaunijā apzinājās Viru nelāgo slavu jau 15 gadu, bet iepriekš neviens nebija uzdrošinājies pret speciālistu vērsties. 

Igaunijas policijai Miļķevičs liecības nav sniedzis, jo nav saņēmis lūgumu to darīt. Pagaidām lieta ir disciplināra no federācijas puses, bet drīzumā varētu tikt uzsākts arī kriminālprocess.

Savukārt Brūsa un viņas vecāki noraidīja Viru izvirzītās apsūdzības. Brūsa uzsvēra, ka viņu pārsteidza Igaunijas Vieglatlētikas asociācijas lēmums vairāk ticēt trešās puses viedoklim, nevis pašas sportistes un viņas vecāku teiktajam. Lēmumu par trenera atstādināšanu augstlēcēja nosauca par netaisnīgu, bet viņas vecāki Līvika Suiste un Alans Brūss pauda pārliecību, ka pret Viru un viņu meitu ir izvērsta apmelojoša kampaņa.

Miļkevičs pieļauj iespēju, ka Brūsas un viņas vecāku noraidošo nostāju varētu būt veicinājuši materiāli apsvērumi. Ja pret nepilngadīgu personu ir novērota aizdomīga rīcība, par to nevar klusēt, uzsvēra LVS ģenerālsekretārs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti