Palameika uzvar Valsts prezidenta balvas izcīņā; Kociņai jauns personiskais rekords

Latvijas šķēpmetējas sestdien dramatiskā savstarpējā cīņā Valmierā svinēja dubultuzvaru Valsts prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā. Labākā ar 62,47 metrus tālu metienu bija Madara Palameika, bet nieka 17 centimetrus tuvāk meta Anete Kociņa, kurai tas bija personīgais rekords.

Pēc sacensībām Palameika atzina, ka bija neliels uztraukums, startējot savu skatītāju priekšā.

"Mājās vienmēr ir grūtāk,” sacīja šķēpmetēja. Viņa arī atzīst, ka nedaudz pietrūcis sacensību garšas, neskatoties uz to, ka sportiste gribēja startēt Prezidenta balvas izcīņā. „Es ļoti gaidīju šo startu,” teica Palameika. Sportiste atklāja, ka labu un veselīgu konkurenci viņai sastādīja jaunā un talantīgā šķēpmetēja Kociņa. „Palīdzēja Anetes personīgais rezultāts,” viņa teica.

Palameika jau ir garantējusi sev vietu pasaules vieglatlētikas čempionātā. Sportiste neslēpj, ka ir labu rezultātu gaidās. „Katru gadu ir augsti mērķi,” informēja Palameika, norādot, ka vienmēr tēmē uz augstiem rezultātiem.

Tikmēr 100 metru skrējienā ātrāka par visām bija Latvijas labākā sprintere Sindija Bukša, kura sasniedza labāko sezonas rezultātu, finišējot pēc 11,81 sekundes.

3000 metru kavēkļu skrējienā abas Latvijas sportistes Kristīne Jevsejeva un Simona Alise Salmiņa spēja finišēt ātrāk nekā 12 minūtēs, uzstādot personīgos rekordus.

Trīssoļlēkšanā Māra Grīva par pieciem centimetriem piekāpās labākajai Lietuvas sportistei Dianai Zagainova, lecot 13,52 metrus tālu.

Vesera mešanā sievietēm labākā no latvietēm Eva Rudzīte ar 42,56 metriem ierindojās piektajā vietā. Lodes grūšanā vīriešiem uzvaru izcīnīja Lietuvas pārstāvis Šarūnas Banevičius, bet ar 19,10 metriem Māris Urtāns ieņēma otro vietu. Vīriešiem 1500 metru skrējienā Uģis Jocis distanci pievarēja trīs minūtēs un 51,20 sekundēs, ierindojoties trešajā vietā.

Sacensības Jāņa Daliņa stadionā beigsies svētdien. Pēc pirmās sacensību dienas Latvijas izlase izvirzījusies vadībā ar 136 punktiem. Latvijai seko Igaunija ar 127 punktiem un Lietuva ar 110 punktiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis sestdien atklāšanas ceremonijā izgaisināja šaubas par sacensību nākotni, paziņojot, ka sacīkstes norisināsies arī pēc gada. Vienīgais neskaidrais jautājums palicis par norises vietu.

"Valsts prezidenta balva būs,” sacīja Vējonis, apliecinot, ka sacensības norisināsies arī 2018. gadā.

Jāņa Daliņa stadions savu laiku ir nokalpojis un šogad tajā sāksies rekonstrukcijas darbi. Durvis tas atkal vērs tikai 2019.gadā. Iepriekš Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radēviča informēja, ka vēl nav zināms, vai sacensības nākamajps gados notiks.

Valsts prezidenta balvas izcīņa šogad norisinās 23. reizi, un sesto reizi notiek komandu sacensības. Šogad par individuālajām trofejām cīnās arī Baltkrievijas sportisti. Pērn izlašu konkurencē uzvaru izcīnīja Latvijas komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti