Palameika gandarīta par uzvaru Rīgas kausu izcīņā

Vienu no trim Rīgas kausiem sieviešu konkurencē ceturtdien "Daugavas" stadionā izcīnīja Madara Palameika, un pēc sacensību noslēguma šķēpmetēja bija gandarīta gan par uzvaru, gan sasniegto 60 metru robežu. Palameika bija līdere visu sacensību laiku, bet 60,10 metru atzīmi sasniedza pēdējā mēģinājumā.

Lielākā daļa sportistu nebija sajūsmā par vēso un mitro laiku, taču Palameika pastāstīja, ka viņa šādos laikapstākļos jūtas daudz labāk nekā karstumā, kad gaiss sakarsis līdz +30 vai vairāk grādiem. Aukstā laikā labāk saglabājas enerģija, un bija sajūta, ka var mēģināt sasniegt vēl labāku rezultātu, paskaidroja uzvarētāja.

"Mans ķermenis nenogurst tik ātri kā karstumā. Tāda sajūta bija, ka varētu vēl un vēl mēģināt," teica Palameika.

Palameika arī bija apmierināta, ka atstāja aiz sevis pērn Rīgas kausu ieguvušo Sintu Ozoliņu-Kovalu, kura uzvarētējai zaudēja 4,60 metrus.

Savukārt Gunta Latiševa-Čudare Rīgas kausu izcīnīja 400 metru skrējienā, kur sasniedza arī kvalifikācijas normatīvu dalībai pasaules junioru čempionātā. Latiševa-Čudare zinājusi, ka labi jānoskrien un būs stipra konkurence, kas palīdzēs izpildīt normatīvu. Jūnijā viņa gatavojas startēt Eiropas komandu čempionātā, pēc kura gatavosies pasaules junioru čempionātam, kā arī sportiste patur prātā augustā paredzēto Eiropas čempionātu.

Savukārt Māri Urtānu lodes grūšanas sektorā cīņā par pirmo vietu pēdējā mēģinājumā apsteidza čehs Tomāšs Staneks. Taču Urtānu jau labu laiku nomoka traumas un viņš vēl tikai cenšas pilnvērtīgi atgriezties sacensību apritē. Urtāns gan uzsvēra, ka izvēle ir viņa paša ziņā, vai pašreizējā situācijā startēt sacensībās, līdz ar to arī apzinoties iespējamās sekas.

Jau vēstīts, ka Rīgas kausu izcīnīja arī daudzcīņniece Aiga Grabuste tāllēkšanā, pārspējot tuvāko konkurenti Laumu Grīvu. Tika laboti divi sacensību rekordi - 3000 metru skrējienā to paveica polis Kristians Zalevskis, bet 1500 metru skrējienā sievietēm par rekordisti kļuva Lielbritānijas vieglatlēte Melisa Kortnija.