Otro reizi vēsturē atceļ Čikāgas maratonu

Pandēmijas dēļ ASV nenotiks 11.oktobrī paredzētais Čikāgas maratons, ko bija paredzēts aizvadīt 43. reizi, pirmdien paziņoja organizatori. Čikāgas maratonu atcēla otro reizi kopš tā nodibināšanas 1977.gadā.

Čikāgas maratons parasti pulcē apmēram 45 000 dalībnieku, bet pērn tajā finišu sasniedza 45 786 skrējēji un ratiņu braucēju no vairāk nekā 100 valstīm. Pēc organizatoru aprēķiniem, maratonu Čikāgas ielās noskatās apmēram 1,7 miljoni līdzjutēju un pasākuma ietekme uz ekonomiku pērn sasniedza 338 miljonus dolāru (298 miljonus eiro).

Maratonam reģistrējušies skrējēji var saņemt atpakaļ dalības maksu vai pārcelt to uz kādu no nākamajiem trim gadiem. Rīkotāji izstrādā plānu, lai skrējēji varētu aizvadīt virtuālas sacensības.

Čikāgā risinās viens no sešiem augstākā līmeņa maratoniem, kuru skaitā iekļauti arī skrējieni Tokijā, Bostonā, Londonā, Berlīnē un Ņujorkā. Jau iepriekš atcēla Bostonas, Ņujorkas un Berlīnes maratonus, bet skrējiens Londonā pārcelts uz 4.oktobri. Tokijas maratonā 1.martā piedalījās tikai elites skrējēji.

Līdz šim vienīgo reizi Čikāgas maratons nenotika 1987.gadā pēc sponsora lēmuma atteikties no skrējiena atbalstīšanas. Savukārt 2007.gadā maratonu pārtrauca, jo karstu laikapstākļu un nepietiekama dzirdināšanas punktu skaita dēļ vairāk nekā 300 skrējēju nonāca slimnīcās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti