Olimpiskais laureāts Vasiļevskis: Atēnu medaļa arvien ir pie manis

Atēnu olimpiskajās spēlēs sudraba medaļu izcīnījušais Vadims Vasiļevskis pirms vairākiem gadiem piedāvāja savu godalgu izsolē, kur nopietnu pircēju nav bijis, bet pēc finanšu sarežģījumu atrisināšanas bijušajam sportistam vairs nav nepieciešamības no trofejas šķirties. Vasiļevskis Latvijas Radio pastāstīja, ka divus gadus pavadīja Anglijā, bet nu jau divus gadus kā ir atgriezies Latvijā, kur strādā ar sportu nesaistītā profesijā.

Pirms četriem gadiem Vasiļevskis bez lielas publicitātes noslēdza sportista gaitas, tomēr šovasar atsaucās rīkotāju uzaicinājumam augusta beigās piedalīties šķēpmešanas sacensībās Ogrē, kur 36 gadus vecais dalībnieks komandā ar Arvi Justu ieguva otro vietu amatieru ieskaitē,  Vasiļevskis pastāstīja, ka startējis prieka pēc un viņu nav vadījuši kādi nopietni sportiski apsvērumi. 

Vadims Vasiļevskis par paša gaitām pēc sportista karjerasMārtiņš Kļavenieks

  Piedāvājumu iegādāties 2004.gada olimpisko spēļu sudraba medaļu Vasiļevskis sludinājumu portālā ievietoja 2012.gadā, prasot par godalgu vairāk nekā 91 000 latu (142 000 eiro). Tagad viņš atzīst, ka citiem summa bija nesamērīga, bet pašam atbilstoša šķistu vēl lielāka medaļas cena, jo tā nopelnīta ar milzu darbu, un tobrīd bija vajadzīga attiecīgā summa. Pašlaik vairs nav vajadzības medaļu pārdot - Vasiļevskis sacīja, ka no visiem sarežģījumiem ir ticis ārā un dzīvo normālu dzīvi.

  "Atēnu medaļa arvien ir pie manis, reālu pircēju nebija," teica olimpiskās godalgas ieguvējs.

  Vasiļevskis labprāt strādātu par treneri, tomēr nevēlas samierināties ar pieticīgu atalgojumu, tādēļ izvēlējies ar sportu nesaistītu profesiju. Viņš strādā uzņēmumā Liepājā un pēc attiecīgas kategorijas tiesību saņemšanas ar smago mašīnu veic pārvadājumus Latvijā un tuvējās kaimiņvalstīs.

  "Ir vismaz kaut cik sakarīga alga. Gribētos strādāt par treneri, bet paši ziniet, kādas treneriem algas," paskaidroja Vasiļevskis. "Tādēļ strādāju, kur var vismaz nopelnīt iztiku."

  Savukārt ārzemēs, kur atalgojums būtu lielāks, lai strādātu par treneri, vajadzīga pieredze profesijā ne tikai kā sportistam. 

  Kā olimpiskais vicečempions Vasiļevskis mājās īpašu uzmanību nav izjutis. Viņš secina, ka latviešiem nav pieņemts prasīt kādam autogrāfus, jo visi tikai noskatās un savā starpā sabikstās. 

  Pēc Vasiļevska neviens Latvijā nav metis šķēpu tālāk par 90 metriem un viņš uzskata, ka tāds rezultāts pašu mājās nebūs vēl daudzus gadus. Par svarīgākajiem veiksmīgas sporta karjeras stūrakmeņiem Vasiļevskis uzskata finanses, treneri un paša sportista gribasspēku. Pašlaik Latvijā īsti nav šķēpmetēju, kas varētu tēmēt uz 90 metru atzīmi, uzskata Vasiļevskis. Viņš gan cer, ka varbūt sevi apliecinās jaunie talanti, ja karjera veiksmīgi attīstīsies.

  Savulaik Vasiļevskis prognozēja, ka vēl 20 gadus neviens Latvijā šķēpu neaizmetīs 90 metrus. Tagad viņš smej, ka 11 gadi kopš prognozes jau ir pagājuši un atlikušie deviņi gadi paies ātri.  

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vieglatlētika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti