Ne bez strīdiem Starptautiskā Vieglatlētikas federācija iegūst jaunu vārdu

Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) kongresā piektdien apstiprināja organizācijas pārdēvēšanu, tomēr - pretēji gaidītajam - tas nekļuva par formalitāti, jo iebilda vairāku valstu pārstāvji, vēstīja insidethegames.biz. Jauno vieglatlētikas jumtorganizācijas zīmolu "World Athletics" klajā laidīs pēc pasaules čempionāta, kas piektdien sākas Katarā.

IAAF padome par zīmola maiņu nolēma jūnijā, bet tas vēl bija jāapstiprina organizācijas kongresā. Federācijas vadība vēlas ieviest jauno zīmolu, lai padarītu vieglatlētikas tēlu mūsdienīgāku un pievilcīgāku jaunatnei.

Lielāko neapmierinātību ar zīmola maiņu kongresā pauda franču valodas valstu pārstāvji, norādot, ka franciski jaunievedumu būs grūti pielietot. Savukārt citi pārmaiņu kritiķi pauda viedokli, ka zīmola maiņas dēļ organizācija zaudē savu identitāti.

Nule kā IAAF prezidenta amatā pārvēlētais Sebastjans Ko uzskata, ka jaunais zīmols ir lietošanā ērtāks un cilvēkiem saprotamāks, tādēļ palīdzēs ne tikai darbā ar partneriem, bet arī vairāk uzrunās jauniešus.

IAAF nodibināja 1912.gadā kā Starptautisko amatieru vieglatlētikas federāciju. Savukārt 2001.gadā nosaukumā pazuda vārds "amatieru", un IAAF oficiāli kļuva par saīsinājumu Starptautiskajai Vieglatlētikas federāciju asociācijai.

Pasaules čempionāts Dohā noslēgsies 6.oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti