Mediķi aicina maratonistus būt atbildīgiem par savu veselību

Sportistus un skriešanas entuziastus, kas svētdien, 20.maijā, piedalīsies maratonā, mediķi aicina nopietni izvērtēt spējas un veselību, vēlams konsultēties ar ģimenes ārstu.

Mediķe par uzmanīgu attieksmi pret sevi maratona laikāVija Bremze/LR
  Maratona laikā vairākās vietās dežūrēs mediķi. Uz vietas būs septiņas NMPD brigādes, tajā skaitā reanimācijas brigādes. Medicīnisko palīdzību varēs saņemt arī pirmās palīdzības postenī un NMPD mediķu teltīs, kas būs starta/finišā zonā.

  Arī pie ūdens ņemšanas vietām dežūrēs un trasē ar velosipēdiem līdzi skrējējiem dosies brīvprātīgie – topošie ārsti. Tiklīdz skriešanas laikā jūtams diskomforts, nekavējoties ir jāpārtrauc skriešana un jāvēršas pie mediķiem, skaidro Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša:

  "Ja cilvēks jau skrien, tad viņš sevi pazīst un jūt. Jebkurš diskomforts, ko sajūt, vienalga - nespēks, vājums, galvas reibšana, redzes miglošanās, koordinācijas, līdzsvara traucējumi, galva sāk sāpēt, spiedoša sajūta krūtīs, elpas trūkums... jebkura diskomforta sajūta, ko cilvēks izjūt, noteikti ir signāls, ka jāapstājas, jāpiebremzē. Varbūt jāpalūdz palīdzība, vai vienkārši jāatpūšas uz mirkli, lai saprastu, vai var skriet tālāk. Jebkura diskomforta sajūta ir signāls, ka cilvēkam uz mirkli vajag pārtraukumu."

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Vieglatlētika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti