Sinčukovam un Latvijas 400 metru stafetes komandai piektā vieta Eiropas U-20 čempionātā

Latvijas vieglatlēts Maksims Sinčukovs svētdien Eiropas U-20 vieglatlētikas čempionātā izcīnīja piekto vietu 400 metru barjerskrējienā, liecina organizatoru informācija. Sinčukovam arī jauns Latvijas U-20 vecuma rekords. Latvijai piektā vieta arī 4x400 metru stafetē vīriešiem.

Sinčukovs finālskrējienā ieguva piekto vietu, atkārtoti pārspējot Latvijas U-20 rekordu. Latvietis 400 metru barjerskrējienā finišēja 50,98 sekundēs, atpaliekot nieka 0,55 sekundes no goda pjedestāla.

Par čempionu kļuva Vilfrēds Happio no Francijas, kurš vienīgais finišēja ātrāk nekā 50 sekundēs. Otro vietu ieņēma mājinieks itālis Alessandro Sibilio ar 50,34 sekundēm, bet goda pjedestālu noslēdza Spānijas sportists Davids Hosē Pineda, 400 metru atzīmi sasniedzot 50,41 sekundē.

Pusfinālā sestdien Sinčukovs uzrādīja trešo labāko laiku, finišējot 51,15 sekundēs, savukārt piektdien ar rezultātu 52,68 viņš bija vienpadsmitajā vietā.

Latvijas 4x400 metru stafetes komanda ar Sinčukovu, Edgaru Pavāru, Iļju Petrušenko un Austri Karpinski ierindojās finālskrējiena piektajā vietā, finišējot trīs minūtēs un 11,62 sekundēs, kas bija par nieka piecām sekundes simtdaļām ātrāk nekā Šveices komandai. Ar jaunu pasaules U-20 rekordu par čempioniem kļuva mājinieki itāļi, kuri distanci veica trīs minūtēs un 8,68 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Francija, bet trešie palika poļi.

Svētdien sacensībās startēja arī Lauris Kaufmanis, kurš diska mešanas finālā ar 50,83 metriem ierindojās divpadsmitajā vietā. Kopš sestdienas desmitcīņā sacentās Krišjānis Beļaunieks, kurš sacensības noslēdza 23. vietā, gūstot 5804 punktus.