LVS prezidents: Ko un Bubkas darbība vieglatlētikas vadībā būs sporta veidam labvēlīga

Britu Sebastjanu Ko trešdien Pekinā ievēlēja par Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prezidentu, taču otrs kandidāts Sergejs Bubka turpinās strādāt organizācijas viceprezidenta amatā, un abu vieglatlētikas izcilnieku turpmāka darbošanās sporta veida pārraudzībā būs ieguvums starptautiskajai vieglatlētu saimei, Latvijas Radio sacīja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis.

LVS balsi IAAF prezidenta vēlēšanās saņēma Bubka, kam vairāk interesē mazo valstu federāciju ikdienas darba problēmas, pastāstīja Zālītis. Viņš gan nešaubās, ka veiksmīga sadarbība izveidosies arī ar Ko, kurš IAAF vadībā vairs nepaliktu, ja būtu zaudējis vēlēšanās. Ko amatā aizstāja 82 gadus veco senegālieti Laminu Diaku, kurš bija IAAF prezidents 16 gadus.

Zālītis sagaida, ka IAAF cīņai pret dopingu turpmāk jābūt daudz spēcīgākai un tehnoloģiski spējīgai nekavējoties atklāt pārkāpējus, lai vēlāk nebūt jāsoda par pārkāpumiem, kas veikti pirms daudziem gadiem.

Cīņa pret dopingu jaunajam IAAF prezidentam būs nopietns izaicinājums, jo vieglatlētiku pēdējās nedēļās satricinājušas nopietnas dopinga apsūdzības Lielbritānijas avīzē "The Sunday Times" un Vācijas televīzijā ARD. Abi mediji vēstīja, ka no 2001. līdz 2012.gadam vairāk nekā 800 vieglatlētiem bija aizdomīgas dopinga analīzes. Pēc sportista gaitu noslēguma politiķa karjeru veiksmīgi attīstījušais Ko vēlas panākt vieglatlētikā neatkarīgas dopinga institūcijas izveidošanu.

Jau vēstīts, ka IAAF prezidenta vēlēšanās Ko atbalstīja 115 no 207 balsojušajām nacionālajām federācijām, bet ukrainis Bubka saņēma 92 balsis. Vieglatlēta karjerā Ko 1980. un 1984.gadā izcīnīja olimpiskās zelta medaļas 1500 metru skrējienā, kā arī vidējās distancēs astoņas reizes laboja pasaules rekordus brīvdabas stadionos.

Nedēļas nogalē Pekinā sāksies pasaules čempionāts, kur Latviju pārstāvēs deviņi vieglatlēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti