Lodes grūšanā trīs medaļniekus šķir viens centimetrs, stafetēs uzvar ASV un Jamaika. Svarīgākās epizodes

Pasaules čempionātā Kataras galvaspilsētā Dohā sestdien dramatiski notikumi risinājās lodes grūšanas finālā vīriešiem, kur vietu sadalījumu uz goda pjedestāla noteica pēdējā mēģinājumu sērija, un pēc tās visus trīs medaļniekus šķīra tikai viens centimetrs. Dienas noslēgumā 4x100 metru stafetē uzvarēja ASV sprinteri un Jamaikas sieviešu kvartets.

Lodes grūšanā pēdējā mēģinājumā pasaules čempiona titulu atguva amerikānis Džo Kovačs ar rezultātu 22,91 metrs.

Džo Kovačs nodrošina uzvaru lodes grūšanā

2015.gada čempiona tautietis Raiens Krouzers ar pēdējā mēģinājumā sasniegtiem 22,90 metriem nodrošināja sudrabu, bet trešais ar tādu pašu sniegumu finišēja jaunzēlandietis Tomass Volšs. Pirmajā mēģinājumā Volšs kļuva par līderi, bet neizpildīja nevienu citu ieskaitītu mēģinājumu, kas ļāva Krouzeram ar labāku savu otro rezultātu pakāpties uz otro pozīciju. Kovača sasniegtais 22,91 metrs ir trešais visu laiku labākais rezultāts lodes grūšanā.

4x100 metru stafetes fināls sievietēm

Sievietēm 4x100 metru stafetē triumfēja jamaikietes Natālija Vaita, Šellija Anna Freizere-Praisa, Džoniella Smita un Šerika Džeksone ar finišu pēc 41,44 sekundēm. Sudrabu un bronzu sadalīja attiecīgi Lielbritānija (41,85) un ASV (42,10).

4x100 metru stafetes fināls vīriešiem

Finālā 4x100 metru stafetē kungiem nepārspēti palika amerikāņi Kristians Koulmens, Džastins Getlins, Maikls Rodžerss un Noa Lailss, finišējot pēc 37,10 sekundēm. Lielbritānijas kvartets ar rezultātu 37,36 sekundes nopelnīja sudrabu, savukārt bronzas medaļas nodrošināja japāņi (37,43).

Sifana Hasana izcīna zeltu arī 1500 metru skrējienā

Par pasaules čempioni 1500 metru skrējienā pārliecinoši kļuva Nīderlandes skrējēja Sifana Hasana ar rezultātu trīs minūtes un 51,95 sekundes, nodrošinot Dohā otro zelta medaļu. Hasana iepriekš palika nepārspēta arī 10 000 metru distancē. Sudraba godalgu 1500 metros izcīnīja kenijiete Faita Kipjegona (3:54,22), savukārt bronzu ieguva Etiopijas skrējēja Gudafa Cegaja (3:54,38).

Helena Obiri kļūst par čempioni 5000 metru skrējienā

Čempiones laurus 5000 metru distancē nodrošināja Helena Obiri, ar rezultātu 14 minūtes un 26,72 sekundes veiksmīgi aizstāvot pirms diviem gadiem iegūto titulu. Sudrabu nopelnīja vēl viena Kenijas skrējēja Margareta Čelimo Kipkemboi (14:27,49), bet vāciete Konstance Klosterhalfena nodrošināja bronzu (14:28,43).

Julimara Rohasa uzvar trīssoļlēkšanā

Otro zeltu pēc kārtas pasaules čempionātos izcīnīja arī Venecuēlas trīssoļlēcēja Julimara Rohasa ar rezultātu 15,37 metri. Jamaikiete Šanīka Riketsa ar rezultātu 14,92 metri nopelnīja sudraba godalgu, savukārt uzvarētājas tautiete Katerina Ibarhuena aizlēca 14,73 metrus un ieguva bronzu.

Minūti pirms pusnakts startēs maratons vīriešiem, kas notiks naktī, lai mazinātu karstuma ietekmi uz skrējējiem. Latviju maratonistu konkurencē pārstāvēs Dmitrijs Serjogins.

Jau vēstīts, ka sestdien pēcpusdienas sesijā kvalifikācijas sacensībās šķēpmešanā latvieši Rolands Štrobinders un Gatis Čakšs finālā neiekļuva. Kopvērtējumā Štrobinders ieguva 17.vietu, savukārt Čakšs ierindojās 21.vietā 31 dalībnieka konkurencē. Finālā svētdien startēs 12 dalībnieki.

Pasaules čempionāts noslēgsies svētdien, 6.oktobrī.