Latvijas vieglatlēti izcīna četrus «Rīgas kausus»; lielisks vakars sprinterei Bukšai

Pašmāju vieglatlēti atjaunotajā "Daugavas" stadionā otrdien uzvarēja četrās no sešām galvenajām "Rīgas kausu" disciplīnām, bet īpaši izcēlās sprintere Sindija Bukša. 20 gadu vecā skrējēja "Rīgas kausu" ar jaunu personisko rekordu ieguva 200 metru skrējienā, bet divreiz īsākā distancē viņa laboja vairāk nekā 30 gadu senu Latvijas rekordu.

Bukša 200 metru skrējienā finišu sasniedza pārliecinoši pirmā ar rezultātu 23,02 sekundes, par sekundes desmitdaļu labojot personisko rekordu. Ja 200 metros Latvijas rekords palika nesasniegts (22,49), tad 100 metru distancē Bukša laboja kopš 1987.gada neskarto Vinetas Ikaunieces Latvijas rekordu.

Sacensību noslēgumā Bukša intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka gaidīja no sevis labus rezultātus, bet ne tik ātri. Sajūsminātā sportiste piebilda, ka vēl nespēj noticēt panākumam, tādēļ loģiski izskaidrot paveikto nespēj.

Šķēpmešanā Latvijas vieglatlēti palika nepārspēti gan vīriešiem, gan sievietēm. Vīriešiem uzvarēja Gatis Čakšs ar teicamu rezultātu 83,89 metri, apsteidzot otrās vietas ieguvēju Rolandu Štrobinderu (83,34 metri). Savu personisko rekordu Čakšs laboja par gandrīz četriem metriem. Eiropas čempions Zigismunds Sirmais vienās no pirmajām sacensībām pēc ilgstošas traumas dziedēšanas veica tikai vienu metienu un ar sasniegtiem 73,00 metriem noslēdza labāko desmitnieku.

Turpretim sievietēm par "Rīgas kausu" uzvarētāju kļuva Latvijas rekordiste Madara Palameika (62,98 metri), bet uz otro vietu pakāpās Anete Kociņa (62,58 metri). Sinta Sprudzāne ieguva 4.vietu (59,82 metri), piekāpjoties arī Ukrainas šķēpmetējai Hannai Hacko-Fedusovai (60,21 metrs).

Sievietēm tāllēkšanā "Rīgas kausu" ieguva Māra Grīva ar rezultātu 6,53 metri. Uzvarētāja startēja sezonā pirmajās sacensībās un pēc sacensībām atzina, ka sasniegtais rezultāts saglabā labas cerības kvalificēties Eiropas čempionātam. Uzvarētājas māsa Lauma Grīva startēja apslimusi un ierindojās 4.vietā (6,37 metri).

Savukārt 400 metru skrējienā vīriešiem Jānis Leitis ieguva otro vietu (46,08), atpaliekot tikai no "Rīgas kausu" izcīnījušā protēžu skrējēja amerikāņa Patrika Bleika Līpera (45,37).

Trīssoļlēkšanā Elvijs Misāns ieguva 4.vietu (16,43 metri), bet par "Rīgas kausa" ieguvēju kļuva slovāks Tomāšs Veselka (16,62 metri).

Vīriešiem Nīderlandes sprinteris Solomons Bokarīss bija ātrākais 100 metru skrējienā (10,29) un 200 metru distancē (20,65).

Lodes grūšanā bez rezultāta palika Māris Urtāns.