Latvijas skrējēja Jeļizarova ieņem 8. vietu 3000 metru distancē EČ vieglatlētikā telpās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas skrējēja Poļina Jeļizarova svētdien Gēteborgā (Zviedrijā) ieņēma 8. vietu 3000 metru distancē Eiropas čempionātā (EČ) telpās, informē organizatori.

Jeļizarova finišēja pēc deviņām minūtēm un 9,86 sekundēm. Viņas rezultāts bija sliktāks nekā priekšsacīkstēs iespētais (9:05,96), taču finālskrējiena temps sākumā nebija pārāk ātrs. Uzvarēja portugāliete Sāra Moreira, kuras rezultāts bija 8:58,50. Pārējās dalībnieces neizskrēja no deviņām minūtēm - sudrabu izcīnīja Korina Arere no Vācijas (9:00,50), bet bronza tika Fionualai Britonai no Īrijas (9:00,54).

Jeļizarova pirmajos apļos bija starp vadošajām skrējējām, tad atkrita uz astoto vietu un vienu brīdi bija pēdējā, tomēr tuvojoties finišam atguva astoto pozīciju. Vadošās sešas skrējējas tobrīd jau bija krietni atrāvušās un Latvijas sportistei nebija izredžu pakāpties vēl augstāk. Finālā startēja 12 sportistes.

Skrējienam tika dots atkārtots starts, jo pirmajā reizē pašā sākumā viena no sportistēm paklupa, tāpēc pēc pusapļa veikšanas dalībnieces tika apstādinātas.

Vēlāk svētdien EČ pēdējā dienā tāllēkšanas finālsacensībās vīriešiem startēs Elvijs Misāns.