Latvijas šķēpmetēji Gailums un Štrobinders pasaules čempionātā nepārvar kvalifikāciju

Pasaules čempionātā vieglatlētikā ceturtdien ASV kvalifikāciju nepārvarēja Latvijas šķēpmetēji Patriks Gailums un Rolands Štrobinders, sasniedzot attiecīgi 13. un 15. vietu. Gailums cīņā par finālu palika pirmais aiz svītras. 

Abiem Latvijas šķēpmetējiem mazliet pietrūka līdz 80 metru atzīmei, ar ko praktiski pietiktu tikšanai finālā. Gailums debijā pasaules čempionātā sasniedza 79,66 metrus, bet pieredzējušajam Štrobinderam veiksmīgākajā metienā šķēps aizlidoja 79,39 metrus.

Labāko rezultātu kvalifikācijā sasniedza pašreizējais čempions Grenādas šķēpmetējs Andersons Pīterss, kam izdevās 89,91 metru tāls metiens. Lai tiktu 12 finālistu vidū, vajadzēja sasniegt vismaz 80,03 metrus.

Gailums startēja otrajā grupā, sasniedza 75,49 metrus pirmajā mēģinājumā, bet nākamais metiens izdevās tikai mazliet tālāks – 75,63 metri. Trešajā piegājienā sekoja labākais rezultāts, ar ko gan arī bija par maz tikšanai finālā. Patrikam šosezon izdevies sasniegt personisko rekordu ar rezultātu 83,65 metri, tādēļ cerības uz finālu bija pamatotas. 

Rolanda Štrobindera veiksmīgākais metiens

Savukārt Štrobinders, startējot pirmajā kvalifikācijas grupā, labāko rezultātu sasniedza trešajā mēģinājumā. Rolands pirmajā metienā sasniedza 77,83 metrus, bet otrajā mēģinājumā viņa raidītais šķēps aizlidoja 76,50 metrus. No sava sezonā labākā rezultāta (80,91 metrs) Štrobinders atpalika nedaudz vairāk kā pusotru metru, tomēr 15. vieta ir viņa labākais panākums četros pasaules čempionātos, jo Rolandam iepriekš nebija izdevies tikt augstāk par 17. pozīciju.

Katram dalībniekam fināla normatīva sasniegšanai bija trīs mēģinājumi.

Labākais pirmajā kvalifikācijas grupā bija Tokijas olimpisko spēļu čempions indietis Nīradžs Čopra – 88,39 metri.

Vietu svētdienas naktī paredzētajā finālā pēc normatīva garantēja vismaz 83,50 metrus tāls metiens.

Normatīvu sasniedza četri dalībnieki, tādēļ atlikušās vakantās vietas 12 finālistu skaitā aizpildīja pēc vietas kvalifikācijā sasniegto rezultātu rangā.

Dienas noslēgumā jamaikiete Šerika Džeksone 200 metru skrējienā sievietēm uzvarēja ar distances vēsturē otro labāko rezultātu (21,45), bet vīriešiem tikpat garā distancē triumfēja amerikānis Noa Lailss (19,31), arī pietuvojoties visizcilākajiem sasniegumiem.

Finālsacensības šķēpmešanā sievietēm sestdienas naktī būs Līnai Mūzei. Latvijas delegācijā pēdējais svētdien startēs Arnis Rumbenieks, kurš čempionāta noslēgumā soļos 35 kilometrus.

Pasaules čempionāts Jūdžinā ilgs līdz svētdienai, 24. jūlijam, piedaloties apmēram 1900 vieglatlētiem no 192 valstīm un teritorijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti