Latvijas šķēpmetēja Kociņa izcīna U-20 Eiropas čempionāta sudraba medaļu

Latvijas šķēpmetēja Anete Kociņa svētdien Zviedrijas pilsētā Eskilstunā ar jaunu personisko rekordu izcīnīja sudraba medaļu U-20 Eiropas čempionātā (EČ) junioriem, informē organizatori.

Kociņa šķēpu raidīja 58,88 metrus tālu, par 1,17 metriem labojot savu personisko rekordu. Sudraba medaļu Kociņa izcīnīja pēdējā metienā, bet pirms tā viņa ar 56,18 metriem bija trešā, taču apsteidza Aleksandru Ostrovsku no Polijas, kura ar rezultātu 56,24 metri palika trešā un tika pie bronzas.

Par Eiropas junioru čempioni kļuva cita Polijas sportiste - Marija Andrejčika, kura ceturtajā metienā šķēpu raidīja 59,73 metrus tālu, kas arī viņai bija jauns personiskais rekords.

Personiskos rekordus finālsacensībās sasniedza sešas no 12 dalībniecēm.

Andrejčikai un Kociņai pirms EČ piederēja šīs sezonas divi labākie rezultāti starp sava vecuma sportistēm- Latvijas šķēpmetējai dalībnieču vidū šosezon bija otrs labākais rezultāts (57,71 m), bet Andrejčika bija līdere (58,72).

Kociņa Eskilstunā Latvijai izcīnīja vienīgo medaļu, jo pārējie sportisti labāko desmit skaitā netika. EČ startēja 11 Latvijas jaunie vieglatlēti.

Jau ziņots, ka pasaules čempionātā jauniešiem (U-18), kas norisinās Kolumbijas pilsētā Kali, Latvijai ir divas medaļas - sudrabu augstlēkšanā izcīnīja Ieva Turķe, bet bronzu šķēpmešanā Laine Donāne. Finālsacensībās šķēpmešanā vēl jāstartē Patrikam Gailumam.