Sporta ziņas

Latvijas U21 futbola izlase gatavojas turnīram

Sporta ziņas

Latvijas sieviešu basketbola izlases pēdējais treniņš pirms turnīra

Drīz sacensības «Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā»

Latvijas labākie vieglatlēti dosies uz Valmieru pēc Prezidenta kausa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijas Prezidenta kausā sestdien un svētdien startēs visi Latvijas labākie vieglatlēti, kas sacentīsies ar Baltijas un Baltkrievijas sportistiem, otrdien preses konferencē atklāja Latvijas vieglatlētikas savienības (LVS) prezidente Ineta Radēviča. Latvijas komandas sastāvā būs arī Latvijas labākā šķēpmetēja Madara Palameika un septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa.

Radēviča uzsver, ka šīs ir Latvijas nozīmīgākās vieglatlētikas sacensības, kas ļauj Latvijas vadošajiem sportistiem sacensties savā starpā, kā arī pierādīt savu varēšanu Baltijas konkurencē.

Šogad īpaši spēcīga solās būt Latvijas komanda, kas ir gatava aizstāvēt savu titulu. Latvijas komandu pārstāvēs tādi sportisti kā Jānis Leitis (200 metri un tāllēkšana), Elvijs Misāns (tāllēkšana un trīssoļlēkšana), Igors Sokolovs (vesera mešana), kā arī Laura Ikauniece-Admidiņa, kas startēs augstlēkšanā.

Īpaši aizraujoša solās būt šķēpmešana, kurā pasaules čempionātā normatīvu centīsies izpildīt Rolands Štrobinders un Ansis Brūns. Sievietēm Latviju pārstāvēs izcilā šķēpmetēja Madara Palameika un jaunais talants Anete Kociņa. Radēviča norādīja, ka šī būs izcila iespēja Latvijas šķēpmetējiem sacensties ne tikai ar igauņiem, lietuviešiem un baltkrieviem, bet arī vienam ar otru.

Kociņa atklāja, ka šīs viņai ir nozīmīgas sacensības, jo Jāņa Daliņa stadionā allaž šķēps ir tālu lidojis. Sportiste arī norāda, ka sagaida lielu atbalstu, kas palīdzēs sasniegt vēl labākus rezultātus.

    „Es metīšu tālu, ja būs savējie, kas atbalsta,” sacīja Kociņa.

Radeviča arī minēja, ka šī būs lieliska iespēja Latvijas izlasei parādīt savus spēkus, gatavojoties Eiropas komandu vieglatlētikas čempionātam, kas jūnija otrajā pusē norisināsies Telavivā (Izraēlā). LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs paziņoja, ka komandu čempionātā Latviju pārstāvēs sportisti, kas būs uzrādījuši labāko rezultātu līdz 11. jūnijam.

Sacensību lāpu šogad iedegs bijušais Latvijas trīssoļlēcējs Māris Bružiks. Ar savu klātbūtni Latvijas Prezidentu kausa izcīņu pagodinās arī viņa ekselence Raimonds Vējonis.

Jāņa Daliņa stadions ir grandiozu pārmaiņu priekšā, jo drīzumā 1993. gadā celto kompleksu sagaida rekonstrukcijas darbi. Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks atklāj, ka ir izstrādāts projekts, kas Valmierā radīs modernu un kvalitatīvu vieglatlētikas kompleksu, kādi Latvijā ir maz. Baiks arī atklāja, ka stadions savas durvis atkal vērs tikai 2019.gadā, kas nozīmē, ka nākamgad Prezidenta kauss šeit nevarēs notikt.

Radēviča stāstīja, ka tika domāts par dažādām iespējām, bet viņa nevēlās šo tradīcijām bagāto turnīru aizvadīt ārpus Latvijas. LVS prezidente minēja, ka dažreiz labāk atkāpties soli atpakaļ, lai sasniegtu augstākus rezultātus nākotnē, kas liek domāt, ka, iespējams, nākamgad šis turnīrs varētu arī nenotikt.

Latvijas Prezidenta kauss vieglatlētikā šogad norisināsies 23. reizi un sesto no tām Baltijas valstis sacentīsies ne tikai individuāli, bet arī valsts komandās. Pērn par uzvarētājiem kļuva Latvijas vieglatlētikas izlase. Šogad sacensībās startēs arī Baltkrievijas sportisti, kas cīnīsies par individuālajām trofejām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti