Latvijas izlase Valsts prezidenta balvas izcīņā startēs savā spēcīgākajā sastāvā

Latvijas izlase nedēļas nogalē Valmierā gaidāmajā Valsts prezidenta balvas izcīņā startēs savā spēcīgākajā sastāvā, atklāja komandas vecākais treneris Dmitrijs Miļkavičs.

Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā 22.sacensības starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu izlašu komandām notiks 10.jūnijā un 11.jūnijā Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā.

"Valmiera ir ļoti sportiska pilsēta, mīlam sportu. Esam gatavi rīkot daudz šāda veida pasākumu. Valsts prezidenta kauss ir viens no mūsu zīmoliem. Esam paši sevi pasludinājuši par Latvijas sporta galvaspilsētu. Pēc šiem mačiem Valmierā notiks arī Latvijas Olimpiāde. Sagaidāms, ka sacensībās piedalīsies līdz šim lielākais pašvaldību un sportistu skaits," atzīmēja Valmieras pilsētas pašvaldības vadītājs Jānis Baiks.

Pērn prezidenta balva notika jūlija un augusta mijā, bet šosezon starptautisko sacensību kalendārs licis veikt korekcijas.

"Izlēmām rīkot sacensības jūnijā, nevis jūlijā, jo augustā norisināsies Riodežaneiro olimpiskās spēles, bet pirms tam arī Eiropas čempionāts. Tāpat arī priekšā vēl ir Latvijas Olimpiāde. Cerams, Olimpiādē startēs vismaz 15 vieglatlēti. Lietuviešiem un igauņiem ir vairāk sportistu, kuri izpildījuši normatīvu, taču varam ar viņiem sacensties," norādīja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis.

Tikmēr Miļkevičs novēl sportistiem izpildīt Eiropas čempionāta un olimpisko spēļu normatīvus.

"Šogad Latvijas izlase ir spēcīgākajā sastāvā un var saukt mūs par "dream team". Šie ir komandas mači, un sportistiem jādomā vispirms par izlases sniegumu;un tikai pēc tam par personisko. Cīnīsimies ar lietuviešiem un igauņiem par savu vietu Baltijā. Jāņa Daliņa stadionā var uzrādīt augstvērtīgus rezultātus. Esmu nedaudz izbrīnīts, ka izdevies savākt visus labākos, jo ir jūnijs. Visi labākie ir nostartējuši labi savos sezonas pirmajos mačos un piekrituši startēt arī Valsts prezidenta balvas izcīņā," stāstīja Miļkevičs.

Savukārt sacensību organizatore Jolanta Dukure atzīmēja, ka piektdien paredzētajā atklāšanā, kas sāksies plkst.20, piedalīsies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

"Šogad akcentēsim 800 metru skrējējus. Līdz ar to atklāšanas ceremonijā iesaistīsim šīs disciplīnas esošās un kādreizējās zvaigznes. Piedalīsies arī "Valmiera"/ORDO basketbola komanda, tikai vēl neizpaudīšu, ko viņi darīs. Noslēgumā būs arī neliela uguņošana," teica Dukure.

Sacensībās piedalīsies arī olimpisko spēļu normatīvus izpildījušās šķēpmetējas Madara Palameika un Sinta Ozoliņa, kā arī Elvijs Misāns, kuram Rīgas čempionātā līdz olimpiskajai ceļazīmei trīssoļlēkšanā pietrūka vien astoņi centimetri.

"Ar Madaru cīnīsimies par to, lai Latvija būtu pirmā. Starp mums abām būs interesanta cīņa. Pirmā reize šosezon, kad būsim vienā sektorā. Nesen startēju "Rīgas kausos", tomēr  nedomāju, ka man sacensības ir pārāk bieži," bilda Ozoliņa.

"Esam gatavi parādīt visu labāko. Papildu atmosfēru dos tas, ka sacensības notiks Valmierā. Daudziem Jāņa Daliņa stadions ir tuvs, arī man. Tur ir unikāla atmosfēra," uzsvēra Misāns.

Šogad sacensībās piedalīsies arī Baltkrievijas sportisti. Lai gan komanda nebūs pilnā sastāvā, tai palīdzēs pagājušās gada pasaules čempione 800 metru skrējienā Marina Arzamasava. Tāpat viņai šajā pašā distancē ir zelta un bronzas medaļa Eiropas čempionātos attiecīgi 2014. un 2012.gadā.

Savukārt Igaunijas komandas sastāvā būs slavenais diska metējs Gerds Kanters, kura kontā ir arī 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu un 2007.gada pasaules čempionāta zelta medaļas.

Valsts prezidenta balvas pirmsākumi meklējami 1995.gadā, kad Valmierā savā starpā sacentās četru Latvijas novadu un Rīga komandas. 2012.gadā Valsts prezidenta balva vieglatlētikā kļuva par starptautiska mēroga sacensībām starp Baltijas valstu izlasēm, un 2016.gadā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valstu izlases sacentīsies jau piekto reizi.

Šo gadu laikā sacensības kļuvušas par prestižām Latvijas un Baltijas vieglatlētikas sacensībām, kurās startē Baltijas valstu labākie atlēti, kā arī individuālā vērtējumā piedalās sportisti no citām valstīm, kas veicina kopējo sacensību līmeņa izaugsmi. Šo gadu laikā prezidenta balvas sacensības klātienē ir pagodinājuši četri Latvijas Valsts prezidenti - Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis Zatlers, Andris Bērziņš un Raimonds Vējonis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti