Eiropas kausa izcīņas posms BMX riteņbraukšanā

Baltijas čempionāta riteņbraukšanā grupas brauciens. Emīls Liepiņš

Latvijas čempionāts vieglatlētikā. 2.diena

Lasmane trīssoļlēkšanā sasniedz augstvērtīgāko rezultātu Latvijas vieglatlētikas čempionāta otrajā dienā

Latvijas vieglatlēte Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanā augstvērtīgāko rezultātu Latvijas vieglatlētikas čempionāta otrajā dienā, vēsta Latvijas Vieglatlētikas savienība.

Lasmane kļuva par čempioni ar 13,68 metrus tālu lēcienu, kas disciplīnas salīdzinošajās tabulās novērtēts ar 1085 punktiem.

Otro vietu izcīnīja Darja Sopova (13,36 m un 1052 p.), pirmo trijnieku noslēdzot Mārai Grīvai (12,75 m un 1038p.).

Savukārt Gunta Vaičule 200 metrus veica 23,58 sekundēs, tiekot pie 1077 punktiem, kas bija otrs augstvērtīgākais rezultāts.

Otro vietu tikmēr ieņēma Sindija Bukša, kuras rezultāts 24,13 sekundes novērtēts ar 1023 punktiem.

Vīriešu konkurencē par Latvijas čempionu 200 metros kļuva Oskars Grava, kurš finišēja 21,24 sekundēs (1033 punkti), kamēr otrais bija Iļja Petrušenko.

Desmit kilometru soļojumā vīriešu konkurencē uzvarēja Arnis Rumbenieks, kurš par Latvijas čempionu kļuva 17.reizi. Otro vietu ieņēma Raivo Saulgriezis. Savukārt sieviešu konkurencē pirmo reizi 47 gadu vecumā labākā bija Baiba Frišenbrūdere, kamēr otro vietu izcīnīja Vita Ormane

5000 metru distancē par Latvijas čempioni kļuva Agate Caune, kura finišēja 16 minūtēs un 24,57 sekundēs, kamēr otrā bija Austra Ošiņa. Vīriešu konkurencē ar laiku 14 minūtes un 24,17 sekundes uzvarēja Uģijs Jocis, kurš par gandrīz 20 sekundēm apsteidza Edgaru Šumski.

Trīsoļlēkšanā Elvijs Misāns visos trīs mēģinājumos lēca pāri 15 metru robežai, kļūstot par Latvijas čempionu ar 15,35 metrus tālu lēcienu. Otro vietu ieņēma Sandris Dzenītis (14,91 m), bet trešais bija Marks Grantiņš (14,41 m).

Diska mešanā par čempioniem kļuva cēsinieki Aleksandrs Volkovs (49,85 m) un Vineta Krūmiņa (47,56 m), kamēr pie sudraba godalgām tika pērnā gada čempioni Arnis Žviriņš (48,89 m) un Dace Šteinerte (46,91 m).

Dmitrijs Ļašenko, finišējot 52,29 sekundēs, kļuva par jauno čempionu 400 metru barjerskrējienā, kamēr otro vietu, zaudējot nedaudz vairāk nekā sekundi, ieņēma Aleks Pelcmanis. Sieviešu konkurencē šajā distancē uzvarēja Amanda Radava.

800 metrus skrējienā otro reizi par Latvijas čempionu kļuva Daniels Bambals, kuram iepriekš tas izdevās 2018.gadā. Sieviešu konkurencē šajā distancē ātrākā bija Līga Velvere.

Ar nepārliecinošu sniegumu par Latvijas čempioniem augstlēkšanā kļuva Valters Jansons (2,01 m) un Lāsma Zemīte (1,74 m).

Par Latvijas 2022.g.čempioniem 4x400 m jauktajā stafetes skrējienā kļuva "Arkādija" kvartets Edvards Māris Kamarūts, Paula Katrīna Skalberga, Austris Karpinskis un Invida Mauriņa, kuri finišēja trīs minūtēs un 36,74 sekundēs.

101.Latvijas čempionāts aizvadīts.15 disciplīnās jaunie čempioni sasniedza šogad labākos rezultātus Latvijā. Vērtēti pēc WA punktu tabulām 27 rezultāti pārsniedza 1000 punktu robežu.