Lasickene izcīna trešo čempiones zeltu, otrais tituls vēl diviem vieglatlētiem. Svarīgākie mirkļi

Kataras galvaspilsētā Dohā pirmdien triumfu izbaudīja neatkarīgā atlēte Marija Lasickene, kura kļuva par pirmo trīskārtējo pasaules čempioni augstlēkšanā, paveicot to spraigā sacensību galotnē. Atkārtoti uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa vēl divi vieglatlēti - Norvēģijas barjerskrējējs Karstens Varholms 400 metru distancē un 5000 metru skrējējs etiopietis Muktars Edriss.

Par dienas spraigāko un žilbinošāko notikumu kļuva augstlēcēju sacensības, kur Lasickene apliecināja izcilu meistarību, tomēr konkurentes neļāva viņai iejusties dominējošā lomā.

Marijas Lasickenes uzvaras lēciens

Lasickene visus augstumus veica ar pirmo mēģinājumu, līdz uzvaru nodrošināja ar rezultātu 2,04 metri. Ar tādu pašu rezultātu lielāka mēģinājumu skaita dēļ sudrabu ieguva ukrainiete Jaroslava Mahučiha, kura laboja U-20 pasaules rekordu. Bronzu nopelnīja 2,00 metrus pārlekusī amerikāniete Vašti Kaninghema.

Muktars Edriss finišē pirmais 5000 metru skrējienā

Par divkārtēju pasaules čempionu 5000 metru skrējienā Edriss kļuva ar rezultātu 12 minūtes un 58,85 sekundes. Sudrabu izcīnīja viņa tautietis Selemons Barega (12:59,70), bet bronzu ieguva Kanādas skrējējs Muhameds Ahmeds (13:01,11). Pēdējā aplī līderis vēl bija norvēģis Jakobs Ingebrigtsens, tomēr Eiropas čempionam līdz finišam spēka nepietika un viņš finišēja piektais (13:02,93).

Karstens Varholms triumfē 400 metru barjerskrējienā

Toties Norvēģija līksmoja pēc 400 metru barjerskrējiena fināla, kurā pirmais finišu sasniedza Varholms, kam uzvaru nodrošināja rezultāts 47,42 sekundes. Amerikānis Rai Bendžamins (47,66) nopelnīja sudrabu, savukārt bronzu ieguva mājinieks Abderahmans Samba (48,03).

Halima Nakaji nopelna zeltu 800 metru skrējienā

Finiša taisnē čempiones laurus 800 metru skrējiena finālā nodrošināja ugandiete Halima Nakaji, kura mērķa līniju šķērsoja pēc minūtes un 58,04 sekundēm. Sudrabu un bronzu sadalīja amerikānietes Reivīna Rodžersa (1:58,18) un Eidžī Vilsone (1:58,84).

Beatrise Kepkoeča uzvar 3000 metru kavēkļu skrējienā

Pārliecinošā vientulībā finišu 3000 metru kavēkļu skrējiena finālā sasniedza kenijiete Beatrise Kepkoeča, mērķa līniju šķērsojot pēc astoņām minūtēm un 57,84 sekundēm. Amerikāniete Emma Kobērna ar rezultātu deviņas minūtes un 2,35 sekundēm kļuva par sudraba medaļnieci, bet bronzu ieguva vāciete Gēza Felisitasa Krauze (9:03,30).

Daniela Stola zelta metiens diska mešanā

Diska mešanā uzvarēja zviedrs Daniels Stols, kam zeltu nodrošināja rezultāts 67,59 metri. Jamaikietis Fedriks Dakrss nopelnīja sudrabu ar 66,94 metrus tālu metienu, savukārt par bronzas laureātu kļuva austrietis Lukašs Veishaidingers, kurš disku raidīja 66,82 metrus.

Jau vēstīts, ka Latvija pirmdien bija pārstāvēta sieviešu konkurencē priekšsacīkstēs 200 metru skrējienā un šķēpa mešanā, kur nevienai mūsu sportistei nākamajā kārtā iekļūt neizdevās. Tālāk par pirmo kārtu 200 metru distancē netika Gunta Vaičule un Sindija Bukša, bet priekšsacīkstēs sacensības šķēpa mešanā beidzās Madarai Palameikai, Anetei Kociņai un Līnai Mūzei.

Latviju Dohā vēl pārstāvēs šķēpmetēji Gatis Čakšs un Rolands Štrobinders, kā arī maratonists Dmitrijs Serjogins, kam starti paredzēti sestdien.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā ilgs līdz 6.oktobrim.