Kuldīgas pusmaratons kļūst arvien iecienītāks

Kuldīgas pusmaratons kļūst arvien iecienītāks - par to liecina rekordlielais dalībnieku skaits – pusotrs tūkstotis.

Lietainie laika apstākļi mūs lutina – atzina ne viens vien Kuldīgas pusmaratona dalībnieks. Tradicionāli tas ir arī Latvijas čempionāta posms, šoreiz piektais. Šogad trasē dažādās distancēs kopumā devās rekordliels skrējēju skaits – 1526. Pusmaratonu iecienījuši vadošie Latvijas skrējējin un ar katru gadu pieaug arī kuldīdznieku aktivitāte.

„Visu gadu notiek koptreniņi, skriešanas klubs „Katrīna” Kuldīgā darbojas aktīvi, kurš sadarbojas ar ventspilniekiem, liepājniekiem, visiem pārējiem skriet gribētājiem. Un katru ceturtdienu Kuldīgā notiek koptreniņi, atsaucība ir arvien lielāka, Kuldīgā skrējēju paliek arvien vairāk,” stāsta Kuldīgas sporta skolas direktors Agris Kimbors.

Pusmaratonā sacentās 502 sportisti. Vīriešu konkurencē atkal nepārspēts palika Latvijas rekordists Valērijs Žolnerovičs. Viņš 21,097 kilometru distancē finišēja pēc stundas, sešām minūtēm un 53 sekundēm. Trīs sekundes uzvarētājam zaudēja otrās vietas ieguvējs Jānis Višķers, bet trešais ar rezultātu viena stunda, astoņas minūtes un 10 sekundes finišēja Renārs Roze, kurš sasniedza personisko rekordu.

„Viss izpildīts! Uzvara ir rokās. Tas bija galvenais mērķis un uzdevums šodien. Trase interesanta, bet gribu pateikt paldies saviem riteņbraucējiem, kas brauca pa priekšu, protams, labākam rezultātam traucēja lielās cilvēku masas,” atzīst Žolnerovičs.

Sieviešu konkurencē uzvaras laurus plūca slavenā Latvijas skrējēja Jeļena Prokopčuka: „Man bija ļoti patīkami skriet, sajūta bija ļoti laba, tāpēc, ka man nepatīk karstums, jā, šodien bija mana diena. Diezgan labs rezultāts, šogad man ātrākais.”

Prokopčukai uzvaru nodrošināja finišs pēc stundas, 12 minūtēm un 52 sekundēm. Otrās vietas īpašniece Dace Lina atpalika sešas minūtes un piecas sekundes, savukārt trešā bija Liene Bernsone (1.23:33).

Tie, kuriem pusmaratons vēl nav pa spēkam, varēja izvēlēties cita garuma distances - 10 un 5 kilometrus. Savas sacensības arī pašiem mazākajiem. 380 metru garajā bērnu skrējienā vecāku un līdzjutēju atbalstīti uz starta līnijas stājās teju 400 dalībnieku.

Pusmaratons Kuldīgā tika rīkots jau astoto reizi. Tajā piedalījās skrējēji no Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Vācijas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti