Rīgas maratons

Intervija Rimi Rīgas maratona dalībnieci Žannu Dubsku

Rīgas maratons

Rīgas maratons. Apskats

Rīgas maratons. Apskats

Kristaps Bērziņš un Amanda Krūmiņa uzvar Latvijas čempionātā maratonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Galvenais pretendents Kristaps Bērziņš vīriešu konkurencē un Amanda Krūmiņa sievietēm svētdien uzvarēja "Rimi" Rīgas maratonā, nodrošinot Latvijas čempionu laurus garākajā klasiskajā skriešanas distancē, liecina rīkotāju informācija.

(precizēts vietu sadalījums maratonā sievietēm)
Bērziņš finišēja pēc divām stundām, 38 minūtēm un 36 sekundēm, pirmais šķērsojot mērķa līniju. Lietuvietis Mariuss Ignots atpalika minūti un 48 sekundes, iegūstot otro vietu, bet trešais finišu sasniedza maratonskrējienos pieredzējušais mājinieks Uldis Kļaviņš divas minūtes un 59 sekundes aiz uzvarētāja, pirmoreiz nopelnot Latvijas čempionāta medaļu.

Intervija ar Kristapu Bērziņu 

Pēc uzvaras Bērziņš intervijā Latvijas Televīzijā priecājās par uzvaru, lai arī slimības dēļ nebija labi gatavojies un rezultāts viņu neiepriecināja. Uzvarētājs cerēja noskriet vismaz četras minūtes ātrāk, taču atzina, ka distances beigās pietrūka jauda un sānos iemetās dūrējs, kas vienubrīd lika pāriet uz soļošanu.

"Tāpēc švaks tas rezultāts," paskaidroja Bērziņš. 

Tomēr rezultātu čempions šoreiz uzskata par otršķirīgu, jo galvenais mērķis finišēt ar uzvaru tika sasniegts. Pēdējos piecos kilometros uzvarētājs distancē skaitījis ik pa metram, kā virzās uz priekšu. 

Latvijas čempionātā līdz pilnam medaļu komplektam maratonā Bērziņam iepriekš trūka tikai augstāka kaluma godalgas.  

Amanda Krūmiņa finišē Rīgas maratonā
Amanda Krūmiņa finišē Rīgas maratonā

Sievietēm Krūmiņai uzvaru nodrošināja finišs pēc trim stundām, septiņām minūtēm un 17 sekundēm. Trijniekā iekļuva arī lietuvietes Agne Mataitīte (3.13:10) un  Greta Urbutīte (3.22:38).

Intervija ar Amandu Krūmiņu 

Krūmiņa pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka piedalījās tikai otrajā oficiālajā maratonā un būtu vēlējusies mazliet labāku rezultātu. Skrējiena otro pusi Amanda iesākusi pārāk ātri un tas atmaksājies ar lielāku nogurumu distances turpinājumā.

"Bet salūzu [distances] otrajā daļā," teica uzvarētāja. 

Visgrūtāk Amandai bija uz tiltiem, kur viņai kā neliela auguma skrējējai par būtisku izaicinājumu kļuva cīņa pret vēju. 

Pusmaratonā vīriešiem ātrākais bija Jānis Višķers ar rezultātu viena stunda, septiņas minūtes un 10 sekundes, bet viņš vēl nebija saņēmis Covid-19 sertifikātu, tādēļ distancē nedevās no Zaļā starta un nevarēja tikt atzīts par uzvarētāju. Tādējādi par uzvarētāju kļuva Jevgēņijs Turkins, kurš mērķa līniju šķērsoja otrais ar rezultātu viena stunda, 10 minūtes un 43 sekundes.

Intervija ar Jevgēņiju Turkinu 

Turkins sacensību noslēgumā intervijā Latvijas Televīzijā pauda cerību, ka nākamgad visi skrējēji atkal varēs trasi mērot vienotā pūlī. 

Sievietēm pusmaratona distanci visātrāk veica igauniete Kadilīsa Kuiva (1.20:11), bet ātrākā pašmāju skrējēja Ilona Marhele finišēja otrā (1.22:44). 

Intervija ar Ilonu Marheli 

Marhele pēc finiša intervijā Latvijas Televīzijā bija ļoti apmierināta ar sasniegto rezultātu, jo viņai tā bija sezonas debija pusmaratonā. Arī trasi Ilona novērtēja kā ļoti interesantu un tā viņai patika. 

Jau vēstīts, ka svētdien visas dienas garumā "Rimi" Rīgas maratonā skrējēji sacenšas dažāda garuma distancēs, cīnoties par labiem rezultātiem un savu mērķu sasniegšanu gan klasiskajā maratonā, gan pusmaratona, 10 kilometru un 5,5 kilometru skrējienos. 

Lai pandēmijas apstākļos mazinātu risku dalībniekiem, skrējējiem startā ir ieviesti dažādi drošības līmeņi. Zaļajā startā kopīgi trasē devās vakcinēti un Covid-19 pārslimojuši dalībnieki ar derīgu Eiropas Savienības digitālo sertifikātu. Dzeltenajā startā izkliedēti un ar individuālu starta laiku piedalās dalībnieki ar negatīvu Covid-19 testu, savukārt virtuālais starts paredzēts tiem, kuri nevēlas piedalīties klātienē vai veikt Covid-19 testu. 

Latvijas čempionātā maratonā rezultātus uzskaitīja tikai Zaļā starta dalībniekiem. Rīkotāji šoreiz apzināti neaicināja ārzemju elites maratonistus, kas ļauj sevi apliecināt labākajiem Latvijas skrējējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti