Krievijas vieglatlētiem lielākais zelta krājums pasaules čempionātā

Mājinieki Krievijas vieglatlēti nopelnīja visvairāk zelta medaļu pasaules čempionātā, kas svētdien noslēdzās Maskavā, bet pēc kopējā godalgu skaita līderi bija amerikāņi.

Krievijas atlēti "Lužņiki" stadionā izcīnīja septiņus čempionu titulus un pakāpās uz pirmo vietu komandu rangā. Mājinieki nopelnīja arī četras sudraba un sešas bronzas medaļas. Savukārt, ASV delegācija mājup dosies ar 25 medaļām, taču amerikāņu krājumā bija sešas augstākā kaluma godalgas, kā arī 14 sudraba un sešas bronzas medaļas.

Sešas zelta medaļas nopelnīja arī Jamaikas skrējēji, kuri palika nepārspēti visās sprinta distancēs. Pa trim vērtīgākajām godalgām izcīnīja Usains Bolts un Šellija Anna Freizere-Prisa, kuri bija ātrākie 100 metru un 200 metru distancēs, kā arī veicināja Jamaikas uzvaru 4x100 metru stafetēs. Jamaikas sportisti kopumā ieguva deviņas medaļas.

Kenijas skrējēji deviņas dienas ilgušajā čempionātā saņēma piecas zelta medaļas, bet četras reizes triumfēja Vācijas atlēti. Etiopijas un Lielbritānijas sportisti ieguva pa trim vērtīgākajām medaļām. Uz goda pjedestāla pakāpās 38 valstu pārstāvji, tostarp par čempioniem kļuva 18 valstu sportisti.

Jau vēstīts, ka Latvijas delegācijā labākais panākums bija Lauras Ikaunieces 11.vieta septincīņā. Nākamais pasaules čempionāts 2015.gadā notiks Pekinā.