Krievijas vieglatlētēm par dopingu atņem Pekinas olimpisko stafetes zeltu

Skrējējas Jūlijas Čermošanskas pozitīvu dopinga analīžu dēļ Krievijai atņemtas 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu zelta medaļas 4x100 metru stafetē, otrdien paziņoja Starptautiskā Olimpiskā komiteja. Aizliegtas vielas Čermošanskas analīzēs atrada pēc atkārtotu pārbaužu veikšanas ar modernākām metodēm.

Sagaidāms, ka olimpiskās zelta medaļas saņems otrajā vietā finišējušās beļģietes, bet sudrabu un bronzu attiecīgi pārmantos Nigērijas un Brazīlijas skrējējas. Pašlaik 30 gadu vecās Čermošanskas analīžu paraugos atrada divas aizliegtas vielas, tādēļ viņai anulēja Pekinā arī 200 metru skrējienā iegūto 8.vietu.

Cīņā pret dopingu pārbauda arī iepriekšējās olimpiskajās spēlēs ņemtos analīžu paraugus, kuri sākotnēji tika atzīti par tīriem. Tomēr modernākas metodes ļauj atklāt sportā aizliegtu vielu lietošanu arī pēc vairākiem gadiem. 

Krievijas vieglatlētikas attiecības ar dopingu nonāca uzmanības centrā pirms pašlaik notiekošo Riodežaneiro olimpisko spēļu sākuma. Pēc Pasaules Antidopinga aģentūras neatkarīgas komisijas ziņojuma par Krievijā valsts atbalstītu dopinga sistēmu Krievijas vieglatlētiem liedza startēt Rio.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti