Krievijas pārstāvjus atstādina no amatiem visās vieglatlētikas organizācijās

Visās starptautiskās vieglatlētikas organizācijās Krievijas pārstāvji ir atstādināti no amatiem, aģentūrai RIAN pirmdien pastāstīja Krievijas Vieglatlētikas federācijas ģenerālsekretārs Mihails Butovs. Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) piektdien atstāja spēkā aizliegumu Krievijas vieglatlētiem piedalīties starptautiskās sacensībās, taču ar to sankcijas neaprobežojas.

No pienākumiem ir atstādināti visi Krievijas pārstāvji starptautiskajā vieglatlētikā - arī tiesneši, dažādu komiteju, komisiju un padomju locekļi, tostarp arī Eiropas organizācijās, sacīja Butovs. Arī viņa pilnvaras IAAF ir apturētas.

"Mēs visi tieši tāpat kā sportisti esam atstādināti," paskaidroja Butovs.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja sestdien pauda atbalstu IAAF lēmumam paturēt spēkā aizliegumu Krievijas vieglatlētiem piedalīties starptautiskajās sacensībās, kas viņiem praktiski nozīmē arī palikšanu bez starta Rio. Krievijā gan cer, ka SOK varētu pieņemt risinājumu, kas ļautu olimpiskajās spēlēs piedalīties dopingā neiesaistītiem vieglatlētiem.

Sagaidāms, ka situāciju Krievijas sportā otrdien apspriedīs SOK samitā, kas gan nav Olimpiskajā hartā minēta institūcija, un tā nevar pieņemt SOK saistošus lēmumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti