Kovals kā piektais no Latvijas šķēpmetējiem izpildījis Eiropas čempionāta normatīvu

2008.gada Pekinas olimpisko spēļu medaļnieks Ainārs Kovals sestdien sacensībās Tallinā kā piektais no Latvijas šķēpmetējiem izpildījis drīzumā gaidāmā Eiropas čempionāta normatīvu.

Metēju un skrējēju seriāla vieglatlētikas sacensībās Kovals guva uzvaru ar savu šosezon tālāko metienu - 79,02 metri. Normatīvu viņš apsteidza par diviem centimetriem.

Vēl trešais bija Jānis Svens Grīva (76,28 metri), bet septītais - Ansis Brūns (70,07 metri).

Iepriekš no Latvijas šķēpmetējiem Eiropas čempionāta normu bija izpildījuši arī Rolands Štrobinders (83,37 metri), Zigismunds Sirmais (83,95 metri), Grīva (79,36 metri) un Gatis Čakšs (80,06 metri). Ja situācija strauji nemainīsies, paredzams, ka ārpus braucējiem uz Eiropas meistarsacīkstēm paliks Kovals un Čakšs, kurš savu labāko rezultātu sasniedza pērn.

Zīmīgi, ka arī dāmām šķēpmešanā normatīvu izpildījušas četras Latvijas sportistes un šeit aiz svītras, visticamāk, paliks Anete Kociņa.

Eiropas čempionāts no 6. līdz 10.jūlijam risināsies Amsterdamā un tā lielākajai daļai sportistu būs noslēdzošā iespēja izpildīt Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu, kas šķēpmešanā vīriem ir 83,00 metri. No Latvijas to pagaidām iespējuši vienīgi Štrobinders un Sirmais.

Paredzams, ka Eiropas čempionātā Latviju pārstāvēs vairāk nekā 20 vieglatlēti, bet olimpisko normatīvu pagaidām izpildījuši 16 sportisti, kuru vidū gan ir četras maratonskrējējas, bet Olimpiādē varēs piedalīties tikai trīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti